Skip to main content

GRI Raporlama Standartlarında sürdürülebilirlik raporları hazırlayan Borusan, bu yıl 7’nci sürdürülebilirlik raporunu yayımladı.

“Borusan Grubu 2016 Sürdürülebilirlik Raporu” geçtiğimiz yıl olduğu gibi “Dünya Bizim Evimiz” temasından yola çıkarak hazırlandı. Raporda Borusan’ın faaliyetlerini sürdürülebilir bir zeminde ve çevre üzerindeki etkisini minimum düzeye indirmek için yaptığı çalışmalarla ilgili bilgilere yer verildi.

Borusan çalışanları, grafik tasarımcı, iletişimci, eczacı, dilbilimci ve ressam gibi farklı meslek gruplarından Suriyeliler ile kolektif çalıştıkları bir atölyede, Türkçe ve Arapça’da “merhaba”, “insan”, “muhabbet”, “aşk”, “huzur”, “hüzün”, “tabiat”, “kahkaha” ve “kıymet” gibi ortak kelimeler seçilerek Suriyeli sanatçılarla birlikte kâğıt üzerine baskıyla sanata dönüştürüldü.

Raporda Suriyelilerle yapılan ortak çalışmaya da değinen Yücebıyık, “Türkiye’de yaklaşık 3 milyon Suriyeli bulunuyor. Suriyeli komşularımızı anlamanın, tanımanın ve onlarla sağlıklı bir ilişki geliştirmenin yolu diyalog zemini bulmaktan geçiyor. Birbirimizi önyargılar üzerinden değil, sanat ve ortak kültürümüz üzerinden tanıyarak sürdürülebilir bir gelecek inşa edebileceğimize inanıyoruz.”dedi.

Borusan 2016 Sürdürülebilirlik Raporu’na borusan.com adresi üzerinden ulaşılabilir.