Skip to main content

Boğaziçi Üniversitesi, sosyal medya kanalları ile sorulara açık Tanıtım Günleri programıyla yeni Boğaziçilileri bekliyor

Boğaziçi Üniversitesi, bu yıl 6-10 Temmuz’da düzenlenecek Tanıtım Günleri’nde üniversite adaylarına dijital dünyada sesleniyor. Önceki senelerde kullanılan Facebook ve Twitter’ın yanı sıra bu yıl adaylar üniversitenin resmi Whatsapp, Snapchat ve Periscope hesapları aracılığıyla da sorularına yanıt bulabilecek.

Facebook ve Twitter’dan #bogazicinesor etiketiyle gelen sorular anlık olarak yanıtlanmaya devam ederken, Whatsapp ile tanıtıma dair ister birebir, ister bir grup kurarak anlık mesaj gönderebilecek; Snapchat’in görsel ve yazılı özellikleri dâhilinde sorularını iletebilecekler. Mobil canlı yayın kanalı Periscope ile adaylar, Boğaziçi Üniversitesi hesabından Tanıtım Günleri heyecanına mobil aygıtları başından da ortak olabilecekler.

Hayata geçirilmesi planlanan bu uygulamalar kapsamında geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bölüm tanıtım sunumlarının canlı yayınları internet üzerinden adaylarla buluşacak. Adayların internet aracılığıyla tanitim.boun.edu.tr/canliyayin adresinden tüm gün izleyebilecekleri programda, sunumlar arasında öğretim üyeleri, üniversite öğrencileri ve adaylarla yapılacak kısa röportajlara yer verilecek.