Skip to main content

BMW, 100. yılı şerefine artırılmış gerçeklikle şekil değiştirebilen araba konseptini tanıttı. Detaylar haberimizde…

BMW, kuruluşunun 100. yıldönümünü kutluyor. BMW tarafından geleceğin arabası olarak lanse edilen Vision Next 100, şekil değiştirebiliyor ve her hareketinizi tahmin edebiliyor.

BMW’nin kuruluşunun yıldönümü vesilesiyle Münih’teki merkezinde tanıttığı sıradışı konsept otomobili Vision Next 100, geleceğin arabaları klasmanında en ses getiren arabalardan biri.

Vision Next 100’ün ön camı tamamen arttırılmış gerçeklik teknolojisine sahip bir ekrandan oluşuyor. Arabanın paneline yerleştirilmiş 800 adet üçgene “Canlı Geometri” adı verilmiş. Söz konusu renkli çokgenler, firmadan yapılan açıklamaya göre “sürücüyle kendi hareketleri üzerinden tamamen doğrudan iletişime geçebiliyor, çokgenlerin bu hareketleri de bir ekran üzerindeki iki boyutlu betimlemelerden çok el işaretleri ve jestler gibi görünüyor.”

Aracın en dikkat çekici özelliklerinden biri ise “Companion” isimli yenilik. BMW, Companion’u aracın sahibini zamanla tanıyan ve sonunda rutin görevleri yerine getirebilen ve tavsiyeler sunan niteliklere sahip bir aracın zekasını en değerli özelliği olarak vurguluyor. Aracın mevcut moduna göre hareket eden Companion, sürücüsüz moddayken de aracın yanından geçen yayalara da geçmenin güvenli olduğunu gösteren sinyaller gösteriyor.

BMW’nin yeni konsep otomobili Vision Next 100 galerisini inceleyebilirsiniz. 

BMW Vision Next 100-1
Devamı için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz…

 

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10