Skip to main content

Blippar, dünyadaki 10’uncu merkez ofisini Türkiye’de açtı

Görsellere farklı bir boyut katarak, düz bir içeriğin interaktif bir şekilde hayata bulmasını sağlayan Blippar uygulamasının Türkiye ofisi açıldı.

Blippar’ın vizyonu, 2013 yılının ilk aylarında Zehra Öney ve Mikela Eskenazi tarafından Türkiye’ye taşındı. O yıl Blippar Türkiye, bütün sektörlerdeki birçok büyük markayla anlaşmalar imzalayarak, büyüme gösterdi. Bu büyüme, Londra’daki Blippar genel merkezinin de dikkatini çekti ve Blippar’ın Türkiye ofisinin kurulmasını sağladı.

 

2011 yılında iki dahi girişimci Ambarish Mitra ve Omar Tayeb’in, İngiltere’de bir akşam 10 Pound’luk banknottan ilham alıp “Kraliçenin resmi hareket etse, ne kadar eğlenceli olurdu” diye başlayan hikâyeleri, bugün milyonlarca insanın hayatına “blipp’lemek” olarak girdi.

Blippar CEO’su ve Kurucu Ortağı Ambarish Mitra, Türkiye lansmanında şöyle konuştu:

Öngörülerimize göre 5 yıl içinde bilgiye ulaşmanın iki yolu olacak. Bir tanesi arama motorunda sözcük bazlı arama yapmak. Sözcük bazlı arama yapıldığında algılarımızla kısıtlı kalıyoruz. Yani iki kişi arama motorunda bir objeyi ararken kullandığı kelimeler nedeniyle çoğu zaman aynı sonuca ulaşamıyor. İkinci yol ise mobil cihazlar ile yapılan görsel bazlı arama. Cihazınızın kamerasını hakkında bilgi edinmek istediğiniz objeye veya görsele tuttuğunuzda direkt olarak bilgiye ulaşabileceksiniz. Bizim de ulaşmak istediğimiz nokta bu.