Skip to main content

Alicia Keys, BlackBerry nin Global Kreatif Direktörü oldu BlackBerry (NASDAQ:RIMM, TSX: RIM) CEO’su Thorsten Heins bugün, BlackBerry 10 lansmanında, 14 kez Grammy Ödülüne layık görülmüş ünlü şarkıcı, söz yazarı ve…

Alicia Keys, BlackBerry nin Global Kreatif Direktörü oldu
BlackBerry (NASDAQ:RIMM, TSX: RIM) CEO’su Thorsten Heins bugün, BlackBerry 10 lansmanında, 14 kez Grammy Ödülüne layık görülmüş ünlü şarkıcı, söz yazarı ve girişimci Alicia Keys’in BlackBerry’nin Global Kreatif Direktörü olduğunu açıkladı.
BlackBerry ekibinin resmi bir üyesi olarak Keys, markanın imajını daha da geliştirmeye yönelik bir dizi girişimde bulunacak.
  
Alicia Keys neler yapacak?
BlackBerry ekibindeki rolü çerçevesinde, Keys uygulama ve içerik geliştiriciler, perakendeciler, operatörler ve eğlence sektörü ile sırt sırta çalışarak BlackBerry 10 platformunun daha da geliştirilmesine yardımcı olmanın yanı sıra, platformun yaratıcı bir şekilde kullanılmasına dair insanlara ilham kaynağı olacak. Kitaplardan müziğe ve uygulamalara kadar, Keys, BlackBerry 10 platformundan aldığı güç ile eğlence alanındaki tüm tüketim ve dağıtım süreçlerini yönlendirecek. 
 
“Sürekli olarak bağlı olmak benim yaratıcı sürecimin en önemli gerekliliklerinden biri haline geldi.” şeklinde konuşan Alicia Keys, “BlackBerry 10 akıllı telefonumu bir kaç haftadır kullanıyorum ve yenilikçi özellikleri bana gerçekten ilham verdi.” BlackBerry’nin Global Kreatif Direktörü olarak amacım, bu platform aracılığı ile her alanda yaratıcılığa ilham kaynağı olmak. Bir an önce harekete geçmek için sabırsızlanıyorum.” diyerek devam etti.
 

‘Harekete Devam’
Bugün gerçekleşen lansman etkinliğinde Alicia Keys, çok yönlü sanatçılar, yazarlar, tasarımcılar, film yapımcıları, müzisyenler ve atletler tarafından BlackBerry kullanıcılarına özel olarak geliştirilmiş deneyimler sunan BlackBerry’nin yeni ‘Harekete Devam’ (Keep Moving) projesini açıkladı. 
Meşhur film yönetmeni Robert Rodriguez ((El Mariachi, From Dusk Till Dawn, Sin City) ve ünlü yazar Neil Gaiman (Coraline, Stardust, The Sandman) ilk üç ‘BlackBerry Partneri’ olarak BlackBerry 10’dan güç alacak ve özgün içerikler ve kullanıcılara özel projeler yaratmak için Alicia Keys ile birlikte çalışacak.