Skip to main content

2019 yılında, en dikkat çeken ürünlerden biri olan robot süpürgelerin Black Friday’deki satışı dikkat çekti.

Son dönemin en revaçta ürünlerinden biri olan robot süpürgeler, bu seneki Black Friday’de büyük ilgi gördü. Soundcore, Eufy, Nebula ve Roav kategori markalarıyla Black Friday etkinliğinde önemli avantajlar sağlayan Anker, BT kulaklık, Robot Süpürge, Powerbank, gibi kategorilerdeki satış performansıyla dikkat çekti. Marka, Türkiye’deki robot süpürge kategorisinde satış adetlerini 5’e katlayarak pazardaki payını büyük oranda arttırdı.

Anker’in dikkat çeken ürünlerinden bir diğeri ise Soundcore Life Q10. BassUp teknolojisi, yüksek çözünürlüklü ses sertifikası, 20 metreye kadar kablosuz kapsama alanı, entegre mikrofonu, 60 saate varan çalma süresi ve AUX girişine sahip oluşuyla üstün performans sunan bu kulaklık modeli, dikkat çeken ürünlerden biri oldu. Hepsiburada’ da Black Friday satışına sunulan Anker Soundcore Life Q10’ un, 5 günlük Black Friday dönemindeki satış adetleriyle ABD’de Amazon’u geride bıraktı.

“Türk tüketicisinin ilgisini çekmeyi başardık”
Bu seneki Black Friday etkinliğinde bekledikleri ilgiden ve gerçekleşen satış performansıyla ilgili olarak görüş veren Anker Türkiye ve Orta Asya Ülke Müdürü Cem Bodur, “BT kulaklık, Robot Süpürge, Powerbank ürünlerimizde gerçekleşen satış performansı beklentimizi fazlasıyla karşıladı. Türkiye’de tüketicinin bu ürünlerimize olan yoğun talebi bizi elbette sevindirdi. Anker olarak, tüm ürün gruplarında olduğu gibi robot süpürge ve kulaklık modellerimizde de iddialıyız. Bu verilerle birlikte Türkiye’deki agresif satış planlarımızda ne kadar haklı olduğumuzun teyidini almış olduk dedi.