Skip to main content

BlaBlaCar, şehirlerarası yolculuğa hesaplı ve eğlenceli bir çözüm getirirken, güvenilir bir topluluk oluşturmaya da devam ediyor

BlaBlaCar, Türkiye’nin de içinde yer aldığı 14 ülkede, üyeleriyle bir güven araştırması düzenledi. Araştırmanın sonuçlarına göre, BlaBlaCar Türkiye üyelerinin %70’i yolculuk paylaşımını en iyi tanımlayan kavramların dayanışma ve sorumluluk olduğunu düşünüyor.

Güven araştırması sonuçları ve üyelerin geri bildirimlerini dikkate alan BlaBlaCar, yol arkadaşı seçmeden önce üyelerin inceleyebildiği profil özelliklerine T.C kimlik numarası doğrulamayı da ekledi. Artık, BlaBlaCar’ın güvenilir topluluğunda, profilinizi oluştururken Facebook ile bağlanma, cep telefon numarası ve e-posta adresini doğrulama, profil fotoğrafı ve kısa özgeçmiş bilgisi ekleme gibi güvenlik adımlarının yanı sıra T.C kimlik numarası doğrulaması da yapılabiliyor.
güvenli ulaşım

Kimlik numarasını doğrulayan üyelerin profillerinde görünecek “T.C kimlik no doğrulandı” işareti sayesinde hem yolcular hem de sürücüler daha güvenilir bir profil oluşturarak diğer üyeler tarafından tercih edilme şansını artıracak. Bunlara ek olarak, BlaBlaCar üyeleri sistemde gerçek kimlik bilgilerini paylaştıklarını gösteren; güvenilir, saygılı ve trafik kurallarına dikkat eden yol arkadaşları olacaklarına dair karşılıklı güvene dayanan yol arkadaşlığı sözleşmesini de kabul edebiliyor.