Skip to main content

Digital Age Summit’16 Zirvesi’nde, YouNow İş Geliştirme ve Ürün Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yonatan Sela, “Birkaç yıl içinde sanal gerçekliğe geçilecek” dedi. Video röportajımız haberimizde…

Digital Age Summit 2016’ya konuşmacı olarak katılan YouNow İş Geliştirme ve Ürün Stratejiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Yonatan Sela, 10 yıl içerisinde dijital alanlarda yaşanacak gelişmeleri, canlı yayınların geleceğini ve markaların yaklaşımlarındaki değişimleri aktardı.

YouNow Başkan Yardımcısı Yonatan Sela’nın gelecek öngörülerini paylaştığı video röportajımızı yukarıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…

Yonatan Sela konuşmasında, “Tahminime göre, canlı video teknoloji için, önümüzdeki iki-üç yıl daha, çok önemli bir trend olmaya devam edecek. Ve bu alanda kullanılacak daha da ileri teknolojiler, dönüşümün ikinci adımı olacak. Özetle, birkaç yıl daha canlı videonun ve sonrası da sanal gerçekliğin dönemi olacak. ” dedi.

Digital Age Summit 2016 – Canlı Video Devrimi: Kullanıcı Katılımıyla Yeniden Şekillenen Medya

Canlı yayın platformları ile medyanın birbirini tamamlayacak formatlara yöneleceğini anlatan Sela, “ Sosyal medyanın kaçınılmaz bir sonraki adımı canlı yayın ve videolardır. Spor ve haberlerin canlı yayınlanma oranları yüksektir. Asıl yenilik ise izleyicinin canlı yayınlara katılıp gerçek zamanlı olarak içeriği değiştirmesidir. YouNow olarak video yaratma ve oluşturmanın daha fazla zaman aldığını biliyoruz. Partner programınız ile gelirin büyük bir kısmının yayının yaratıcısında kalmasını sağlıyoruz” dedi.

Bir ayda 120 milyon üzerinde kullanıcının oturum açtığı ve günde 50.000 saatin üzerinde canlı yayını izleyiciler ile buluşturan popüler canlı yayın aplikasyonu YouNow, America’s Got Talent ve benzeri birçok büyük geleneksel medyada yer alan programlarla da iş birliği bulunuyor.