TEKNOLOJİ

Savaş Önemli | 10.01.2021 - 12:45

BiP, son 24 saatte 1 milyon 124 bin kişi tarafından indirildi

WhatsApp’ın gizlilik politikasında yaptığı güncelleme ile ilgili tartışmalar sürerken birkaç gündür ciddi talep gören Turkcell BiP’in son 24 saate 1 milyon 124 bin kişi tarafından indirildiği açıklandı.

WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesinde değişikliğe giderek, kullanıcılara ait verileri Facebook ile paylaşmaya başlayacak olması ile ilgili tartışmalar giderek büyüyor. 8 Şubat’ta uygulanmaya başlayacak yeni Gizlilik İlkeleri ve Kullanım Koşulları’na göre AB üye ülkelerinde yaşayan kullanıcıların verileri diğer şirketlerle paylaşılmayacakken, üye olmayan ülkelerdeki sözleşmeyi onaylamayanlar söz konusu tarih itibariyle uygulamayı kullanamayacaklar.

Gizlilik konusundaki bu politika değişikliği sonrası pek çok kullanıcı Signal, Telegram gibi WhatsApp alternatifi uygulamaları indirip kullanmaya başladı. Kullanıcıların son birkaç gündür ciddi talep gösterdiği mesajlaşma uygulamalarından bir diğeri ise Turkcell BiP. WhatsApp ile ilgili tartışmaların sosyal medyada alevlendiği 2 gün önce 24 saatte 100 bin kişi tarafından indirilen uygulamanın son 24 saatte ise 1 milyon 124 bin kişi tarafından indirildiği bilgisi Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan tarafından Twitter’da paylaşıldı. Erkan, gösterilen ilgiliye teşekkür ederken, tüm vatandaşlarımızı BiP’e davet ediyoruz çağrısı yaptı.