Skip to main content

Tüketici elektroniği perakendecisi, içinde bulunduğu darboğazı aşmak için internet sitesini kiraladı.

Hatırlanacağı gibi Bimeks 21 Şubat’ta Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamayla mağaza destekli ve web tabanlı hibrid perakende iş modeli üzerinde çalıştığını bildirmişti.   Bimeks’ten 16 Mart’ta KAP’a yeni bir açıklama geldi ve firma internet sitesini kiraladığını paylaştı.  Bimeks, bimeks.com.tr sitesini CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti’ye kiraladı ve bu yöntemle kiralama geliri elde etmeyi hedefliyor.  Anlaşmaya göre, site üzerinden alışveriş yapacak müşterilerin muhatabı CB Dijital Yatırım olacak.

Bimeks’in KAP’taki açıklamasının tamamı şöyle:

“Şirketimizin sahibi olduğu ve bir süredir inaktif durumda olan  www.bimeks.com.tr  web sitesini kiralamak için,  CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd. Şti tarafından şirketimize yapılan teklif  ve görüşmeler sonucunda, anılan firma ile bir “Marka Lisans Kiralama ve Web Sitesi Kullandırma Sözleşmesi” imzalanmıştır.   Böylelikle, Bimeks olarak, web sitesi üzerinden bir kiralama geliri elde edilmesi hedeflenmektedir. 

Anlaşmaya göre, web sitesinden alışveriş yapacak olan müşteriler doğrudan ve sadece , kiracı olarak web sitesini işleten CB Dijital Yatırım ve Ticaret Ltd.Şti  şirketi ile muhatap olacaklardır. 

Bimeks Bilgi İşlem ve Dış Ticaret A.Ş.’nin, web sitesi üzerinden yapılan alışverişlerle ve ürün tedarikleriyle ilgili herhangi bir hak ve yükümlülüğü olmayacaktır.”