POPÜLER

Sebla Kutsal | 23.05.2017 - 10:35

Bill Gates’e dünyayı sorgulatan 5 kitap

Dünyanın en zengin insanı Bill Gates'ten meraklılarına yaz mevsimi için okuma listesi...

Microsoft’un kurucularından Bill Gates, “Dünyanın nasıl işlediğine dair düşüncelerimi sorgulamama neden oldu” dediği kitapların hangileri olduğunu açıkladı.

Ünlü girişimcinin beş kitaplık seçkisinde yer alan eserler şöyle:

Homo Deus: İnsanlığın ölümsüzlük, mutluluk ve tanrısallık peşindeki yolculuğunu bilim, tarih ve felsefe ışığında incelediği bu çalışmasında Yuval Noah Harari, insanın bambaşka bir türe, Homo deus’a evrildiği bir gelecek kurguluyor. Bu ilginç kitabın Türkçeye de çevrildiğini hatırlatalım.

Hillbilly Elegy: J.D. Vance’in kaleme aldığı kitap, buhran döneminden geçen aile ve kültür kavramlarını inceliyor. New York Times Bestseller listesinde yer alıyor ve The Times tarafından “Trump’ın neden kazandığını anlamaya yarayacak altı kitaptan biri” olarak gösteriliyor.

A Full Life: Eski ABD Başkanı Jimmy Carter tarafından kaleme alınan 90 yaşındaki ünlü siyasetçinin kişisel deneyim ve görüşleri yer alıyor.

Born a Crime: Güney Afrikalı komedi yazarı Trevor Noah’nın bu kitabı için Bill Gates, “derinden etkilerken güldüren” tanımlamasını kullanıyor.

The Heart: Maylis de Kerangal’ın yazdığı, bir kalp nakli hikayesinin anlatıldığı eser Gates’e göre roman görünümlü bir şiir kitabı.