Skip to main content

Biletix, çocuklara kültür-sanat sevgisinin erken yaşta aşılanmasına aracılık etmek amacıyla minimaster platformunu yarattı

Biletix, kültür ve sanat bilincine sahip yeni nesillerin gelişimini desteklemek amacıyla, tamamen çocuklara özel bir platform olan “Minimaster”ı geliştirdi.

Biletix’in çocuklara özel platformu Minimaster’ın tanıtımında konuşan Biletix Genel Müdürü Kemal Erdine, bu platformun çocukların kültürel ve sanatsal gelişiminde etkili bir rol oynayacağına dikkat çekti.

Erdine; “Kamuoyu ile çok kısa süre önce paylaşılmış olan Ipsos’un 2014 yılı Türkiye’yi Anlama Kılavuzu çalışmasına göre; bugün ülkemizin yüzde 96’sı hiçbir zaman opera veya baleye gitmiyor. yüzde 80’i tiyatroya, yüzde 73’ü ise hiçbir zaman konsere gitmiyor. Nüfusumuzun yüzde 78’i resim yapmazken, yüzde 84’ü de hiçbir müzik aleti çalmıyor ya da çalamıyor. Bugün kültür ve sanatın toplumların yaşam seviyelerini yükselttiği yadsınamaz bir gerçek. Bu nedenle, 77 milyon gibi kalabalık ve genç bir nüfusu olan ülkemiz için bu tablo acı verici.

15 yıl önce geliştirdiğimiz teknoloji ile Türkiye’nin eğlenceye giriş noktası olarak çıktığımız yolda ilerlerken, Biletix olarak bu tabloyu tersine çevirmek gibi bir misyon edindik. Kendiliğinden doğan bu misyonumuz çerçevesinde, sadece eğlenceye değil, toplumun kültür ve sanata da erişimini kolaylaştırmak için yeni ürünler, yeni kategoriler geliştirdik. Bu misyonumuzu bir üst boyuta taşıyacak olan son çalışmamız minimaster ile sadece ve sadece çocuklara sesleniyor, onların seslerini diğer çocuklar ile paylaşmalarına aracılık ediyoruz. Çünkü biliyoruz ki; çocuklar bizler kadar birbirlerinden de etkileniyor. ” ifadesini kullandı.

biletix.com/minimaster adresi üzerinden 2 yaşından 13 yaşına kadar tüm çocuklara seslenen platform; farklı alt başlıklarla çocukların yaratıcılıklarını sergilemelerine imkân tanıyor.

minimaster dünyasında çocukları neler bekliyor?

Etkinlik

Biletix bünyesindeki “Aile Eğlencesi” ve “Eğitim” kategorilerindeki çocuklara uygun etkinlikleri tek çatı altında topluyor. Açıldığı gün itibarıyla; Türkiye çapında 56 çocuk etkinliğine erişim sağlayan “Mini Etkinlik”; yarıyıl tatili için de farklı alternatifler sunuyor.

Blog
Kültür-sanat etkinliklerine katılan çocukların gözlem, deneyim ve hikâyelerini kendi kalemlerinden paylaştıkları “Mini Blog”da çocuklar, dilerlerse bu etkinlikte çekilmiş fotoğrafları Minimaster’da paylaşabiliyorlar.

Galeri
Çocukların hayal dünyasının gelişiminde büyük önem taşıyan resim de Minimaster Dünyası’nın “olmazsa olmaz”larından biri. Dileyen tüm çocuklar yaptıkları resimleri minimaster@biletix.com adresine yollayarak eserlerini “Mini Galeri”de sergileyebiliyor.

TV
Kısa bir süre içinde yayında olacak “Mini TV” ile çocuklar, kendilerine yönelik etkinliklere ilişkin bilgileri, kısa filmlerle ve kendi yaşıtlarının deneyimlerini izleyebilecek ve etkinlikler hakkında kısa bilgi sahibi olabilecekler.

Fotoğraf: Flickr kullanıcısı frank vranckx