Skip to main content

Şekerbank, “Aile Çiftçiliği Bankacılığı” ve “EKOkredi”projeleri ile İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden Best Business Awards’ta üç ödüle layık görüldü

Şekerbank, üretimin sürdürülebilirliği için çiftçiler toprağını, köyünü bırakmasın diye başlattığı “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”ve enerji tasarrufunu yaygınlaştırmak, doğal kaynakların sürdürülebilirliğine destek olmak için geliştirdiği “EKOkredi” projeleri ile İngiltere’nin en prestijli ödüllerinden Best Business Awards’tan üç ödül aldı.

Banka, Awards Intelligence tarafından düzenlenen Best Business Awards’ta“Aile Çiftçiliği Bankacılığı”projesi ile “En İyi Müşteri Odaklılığı”ve “En İyi Yeni Ürün/Servis”ödüllerine layık görülürken, “EKOkredi” projesi ile de “En İyi Ürün/Servis” ödülünü kazandı.

“Aile Çiftçiliği Bankacılığı”na 23 ödül

Şekerbank, kırsal kalkınmanın desteklenerek köyden kente göçün önlenmesi hedefiyle 2014 yılının son aylarında “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”nı başlatmıştı. Dünyada bir ilk olan proje kapsamında, tarım arazilerinin miras yoluyla bölünerek küçülmesi, sulama olanaklarının kısıtlı olması, modern tarım tekniklerinin uygulanmaması gibi nedenlerle geliri azalan ve köyünü terk eden çiftçilere 10 yıla varan vadelerle sektörde ilk olan imkanlar tanınıyor. Proje kapsamında son bir yılda 20 bini yeni olmak üzere 60 bin çiftçi ailesine ulaşıldı ve bu alanda yaklaşık 1,6 milyar TL’nin üzerinde finansman sağlandı.

Şekerbank’ın “Aile Çiftçiliği Bankacılığı”projesi ve proje kapsamında hazırlananreklam kampanyaları, CannesLions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’ndenGolden Drum’a, Midas Awards’tan Mixx Awards’a, Kristal Elma’dan Effie Türkiye’ye,MediaCat Felis’ten SürdürülebilirKalkınma Derneği’nin İnovatif SürdürülebilirlikUygulamaları Yarışması’na kadar ulusal veuluslararası prestijli birçok organizasyondan bugüne kadar 21 ödül aldı. Best Business Awards ile birlikte alınan ödül sayısı 23’e ulaştı.