Skip to main content

BeReal, kullanıcıların dinledikleri şarkıları paylaşmalarına izin vermek için Spotify entegrasyonu üzerinde çalışıyor.

Kısa sürede 2022’nin en popüler uygulamalarından biri haline gelen ve hatta Apple tarafından Yılın iPhone Uygulaması seçilen BeReal, platformunu kullanıcılar için daha da çekici hale getirmek istiyor.

Sosyal medya uzmanı Matt Navara, geliştirici ve uygulama analisti Alessandro Paluzzi’nin tweet’indeki ekran görüntülerinden birini paylaşarak BeReal’ın Spotify ile yeni bir entegrasyon üzerinde çalıştığını söyledi.

Bu özellik hazır olduğunda BeReal kullanıcıları Spotify’da dinledikleri şarkıyı BeReal takipçileriyle kolayca paylaşabilecek. Şu anda BeReal’ın iOS ve Android uygulamalarında uygulanan bu özellik, şarkılara ek olarak Spotify’da bulunan podcast’lerle de çalışacak. Kullanıcı BeReal çekerken bir şarkı veya podcast dinliyorsa, uygulama içeriği otomatik olarak algılayacak ve ona bir bağlantı ekleyecek. Uygulamadaki bir mesaj, “BeReal’ınızı arkadaşlarınızla paylaşırken müzik veya podcast dinleyin” diyor.

Bu özelliğin tam olarak ne zaman sunulacağı henüz belli değil, ancak Paluzzi’nin paylaştığı ekran görüntüleri bunun uzun sürmeyeceğini gösteriyor.

Bilmeyenler için söyleyelim BeReal, 2020’de kullanıma sunulan ve kullanıcıları hayatlarından gerçek anları paylaşmaya motive etmesiyle tanınan bir sosyal medya uygulaması. Uygulamada herhangi bir efekt, filtre yok ve kullanıcılar doğal halleriyle fotoğraf çekiliyor. Diğer uygulamalar gibi gün içinde sık sık fotoğraf paylaşımına izin vermiyor. BeReal’ı “yenilikçi” olarak tanımlayan Apple’a göre uygulama, kullanıcılara ailelerinin ve arkadaşlarının hayatlarına özgün bir bakış sunuyor.

Kaynak: Social app BeReal working on Spotify integration to let users share songs they’re listening to – 9TO5Mac