Skip to main content

Digital Age Summit’16 Zirvesi’nde, Bedük ile müziğin dijitaldeki yolculuğunu konuştuğumuz röportajımızı izleyebilirsiniz…

Digital Age Summit’16 Zirvesi konuşmacılarından elektronik müziğin sevilen sesi Bedük, müziğin dijital yolculuğunu ve teknolojiyi yakından takip eden bir sanatçı olarak YouTube’un geleceğini değerlendirdi.

Prodüktör ve aranjörlüğünün yanı sıra performans sanatçısı olan Bedük ile röportajımızdan bazı satırbaşları;

  • YouTube’da içerik üreticisiyim. Youtube’un en güzel tarafı işin şeffaf tarafını çok net şekilde göstermemi sağlıyor.
  • Dijital müzikte yapım şirketleri kazanıyor. Verilen paylar o kadar az ki, sanatçı yerine platformlar kazanıyor. Bu ne zaman sanatçıya dönerse o zaman sürdürülebilir olabilir.
  • Kendimi olduğum halimle tanıtabildiğim bir kanalım var. Bu kanalda sanatçının normal hali nedir? Mix nedir? 5 dakikada şarkı yapılabilir mi? gibi içerikleri yayınlayabilir ve hizmet sağlayabilirim.
  • İnsanlar şimdi albüm almıyor. Bedava indirilebilir bir albümü kimse almaz. Mesele albümü döndürecek bir yol bulmakta. Aracıların kalkıp sanatçılarla birebir iletişim kurulması her şeyi değiştirir.

Digital Age Summit’16 Zirvesi’nde Mirgün Cabas moderatörlüğünde gerçekleşen, Derya Baykal ve Bedük’ün konuk olduğu “Ünlülerin Yeni Mecrası YouTube” panelini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…