Skip to main content

İspanyol GED Capital yatırım fonunun kontrolündeki seyahat acentesi Paravion, 2014’te yılında Turkcell’den aldığı Bavul.com’u kapatıyor.

Seyahat acentesi Paravion’un sahip olduğu ve İspanyol GED Capital yatırım fonunun kontrolündeki Bavul.com, 8 Ağustos’ta kapanıyor. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’deki sosyopolitik durumun yanı sıra Türk lirasının değer kaybının da yatırımların gelişimini önemli ölçüde etkilediğini ve bunun Paravion’a yansıdığını belirtildi. 2014 yılında 300 bin müşterilik portföyüyle Paravion tarafından Turkcell‘den satın alınan Bavul.com platformu, 2016’yı 24 milyon Euro ciro ile kapattı.

Turkcell, bavul.com’u 2011’de tanıtmıştı

Bavul.com’un 2014’te satın alınmasının ardından Paravion CEO’su Juan Antonion Carrasco, “Bavul.com ile iki yıl içinde Türkiye’deki online seyahat pazarının yüzde 5 ila yüzde 8’ini yönetiyor olacağız. Bavul.com ayrıca Türkiye’ye komşu diğer pazarlara da kısa süre içerisinde girmemize imkan tanıyacak ve Paravion markası Orta Avrupa, Doğu Avrupa ve Batı Avrupa’da online seyahat sektöründe liderliğe oynayacak açıklamasını yapmıştı. Turkcell ise bavul.com’u 2011’de kişisel seyahat asistanı olarak tanıtmıştı.