Skip to main content

Tüm alışverişlerin bağışa dönüştüğü mobil uygulama givin’e Ayşe Arman’dan destek geldi.

Kullanıcıların ‘öylece duran’ eşyalarını satarak sivil toplum kuruluşları için desteğe dönüştürebilmesini sağlayan givin‘e Ayşe Arman da destek oluyor. Sosyal fayda odaklı çalışmalara yönelik duyarlı yaklaşımı ve girişimcilere verdiği destekle dikkat çeken Ayşe Arman, #modernkahramanlar’la birlikte hem kullanmadıklarını hem de Sakajewa iyilik kolyelerini Toplum Gönüllüleri  Vakfı ile gençler için desteğe dönüştürüyor.

Geçtiğimiz nisan ayından bu yana geçen kısa sürede şimdiden 10 bin kullanıcıya ulaşıp bireysel bağışı 4 katına çıkaran givin öylece duran eşyaların ve deneyimlerin bağışa dönüşmesini sağlayarak 130 bin TL bağış topladı.

givin’de tüm gelirler eğitime gidiyor

Türkiye’nin sivil toplum kuruluşlarına destek sağlamak için geliştirilmiş ilk iş modeli ve mobil uygulaması olan givin’in “bana para vermene gerek yok, bağış yap” ilkesiyle kullanıcıların uygulama üzerinden bir eşyayı almak için yaptıkları ödemeler, satıcı kişinin seçtiği TEGV, TOG, Koruncuk ve Tohum Otizm vakıflarından birine bağışlanıyor. Böylece kullanılmayan bir eşya, kullanılacak bir eşyaya dönüşürken, belirlenen satış değeri de eğitime destek olmuş oluyor. givin ile yapılan bağışın nasıl kullanılacağını proje ekranlarından görebiliyor, desteklediğiniz projeler tamamlandığında da bilgilendiriliyorsunuz.

givin Google Play ve Apple Store‘dan indirilebiliyor.