Skip to main content

Bu ayın girişimi mobil video alanında geliştirdiği Funimate uygulaması Apple tarafından “The Best New App” seçilen; “Best of 2016 ” ve Google’da “Editor’s choice” olarak öne çıkarılan Pixery Labs.

Pixery Labs, yeni jenerasyon yaratıcı kitlelere, inovatif uygulamalar geliştiren bir teknoloji firması. Bugüne kadar internet uygulamalarında ileri seviye kullanıcıların faydalanabildiği hizmetleri, cep telefonu olan herkes için mümkün hâle getirme amacıyla yola çıkan Pixery Labs zor teknolojik problemleri kullanıcı dostu yöntemlerle çözüyor. Mobil video alanında farklı hedef kitlelere yönelik geliştirdiği iki uygulamadan biri olan Impresso ürün, marka, şirket reklamı ve tanıtımı için profesyonel ve kaliteli videoları çok kolay, hızlı ve ekonomik şekilde üretebilmek mümkün. Impresso Apple tarafından globalde “Günün Uygulaması” seçildi. Diğer uygulama Funimate ise ile bugüne kadar ileri seviye internet tabanlı video editörlerinde kullanılabilen birçok efekti mobil telefonda rahatlıkla uygulanabilir hale geliyor. Bu uygulama ile şirket nesil jenerasyonun eğlenceli ve yaratıcı müzik videoları yapabilmesini sağlıyor.

Şirket kurucuları kim?

İstanbul İTÜ Teknokent ve Ankara ODTÜ Teknokent’ten dünyaya teknoloji ihraç eden iki Türk girişimci Dr. Kemal Uğur ve Dr. Oğuz Bici tarafından kuruldu.

Ne zaman kuruldu?

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Kemal Uğur ve ortağı Dr. Oğuz Bici ile uzun yıllar yurtdışında Nokia, Imagination gibi firmalarda çalıştıktan sonra, Türkiye’ye kesin dönüş yaparak 2014 yılında Pixery’i kurdu.

Yatırım aldı mı?

Şirket bugüne kadar yatırım desteği almadan büyüdü ve 30 kişiye ulaşan bir ekiple büyümeye devam ediyor.

Hedefi ne?

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Dr. Kemal Uğur, Pixery Labs’in hedefini şöyle anlatıyor: “Teknoloji alanında hızla yaşanan değişim ve gelişmelerle birlikte artık herkes akıllı telefonlardan video aracılığı ile sosyal medyada kendisini ifade edebilmeye başladı. Özellikle ilerleyen dönemlerde global pazarda video alanında inovatif uygulamalar geliştiren çok büyük global şirketler yer alacak. Hedefimiz; AR/VR, AI/Machine Learning teknolojilerine Ar-Ge yatırımları yaparak ve geliştireceğimiz yeni uygulamalarla önümüzdeki beş sene içinde globalde kendi alanımızda en bilinen şirketler arasında yer almak.”

Bugüne kadar Funimate globalde 40 milyon, Impresso ise çok yeni bir uygulama olmasına karşın 300 bini aşkın kullanıcıya ulaştı.