Skip to main content

Avukat Gökhan Ahi, İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda yapılacak yeni başkanlık seçiminde aday oldu.

Digital Age yazarları arasında yer alan Avukat Gökhan Ahi, ekim ayında toplanacak İstanbul Barosu Genel Kurulu’nda yapılacak İstanbul Barosu Başkanlığı seçimine aday olarak katılacağını duyurdu. Daha önce iki kez İstanbul Barosu Bilişim Kurulu Merkezi Başkanlığı görevini yürüten Ahi, üyesi olduğu Avukat Hakları Grubu’nun sosyal medya hesaplarından yapılan eş zamanlı canlı yayınla İstanbul Barosu Başkanlığına adaylığını açıkladı.

Gökhan Ahi konuyla ilgili: “Baro yönetimine aday olmak için avukatların yaşadığı sıkıntıları gözlemlemek, deneyimlemek, aktif ve fiilen avukatlık yapıyor olmak, yeniliklere teknolojiye açık olmak, değişime inanıyor olmak, her sabah gözlerini adliyelerde hak savunmak için açıp, her gece o günün hukuk adına neler yapıldığının muhasebesini yapmak gerekiyor. Biz de bu noktada ‘140 yıllık köklü bir geçmişe ve şerefli bir maziye sahip İstanbul Barosu, sadece bir baro değildir’ şiarı ve bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi.

Gökhan Ahi kimdir?
Gökhan Ahi, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Bilgi Üniversitesi Bilgi Teknolojileri Hukuku Enstitüsü‘nde yüksek lisans programında “Türk Hukuku’nda Bilişim Suçları” dersini halen vermekte olup, daha önce Altınbaş Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘nde ise seçimlik “Bilişim Hukuku” dersini vermiştir. Çeşitli şirketler, kamu kurumları, üniversiteler ve akademik kurumlarda bilişim hukuku, sosyal medya hukuku ve teknoloji hukuku alanlarında kurumsal eğitimler vermiş ve halen bu eğitimleri vermeye devam ediyor. Çeşitli dergiler ve internet sitelerinde bilişim ve teknoloji hukuku alanında yazdığı yazılarla yer alan Ahi, hâlihazırda, Digital Age dergisinde her ay düzenli olarak internet, teknoloji ve hukuki gelişmeler hakkında yazılar yazıyor.

Ahi, kurucusu olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi‘nin iki kez başkanlığını yaptı. Hâlihazırda İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi Yürütme Kurulu Üyesi, E-Ticaret ve İnternet Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Dijital Dönüşüm Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Tüm İnternet Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Türk Ceza Hukuku Derneği Yedek Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Bilişim Derneği Üyesi olarak sivil toplum çalışmaları yapıyor. Aynı zamanda uluslararası teknoloji avukatlarını bir araya getiren International Technology Law Association’ın (ITECHLAW) da üyesidir.