Skip to main content

Wired dergisinin Avrupa’nın en dikkat çeken 100 girişimine yer verdiği yeni sayısında Türkiye’den 10 girişim yer aldı.

Dünyaca ünlü Wired dergisi, yeni sayısında Avrupa’nın en dikkat çeken 100 girişimini seçti. Potansiyelleri ve şu ana kadar gerçekleştirdikleri başarılar göz önüne alınarak belirlenen listede Türkiye’den 10 girişim yer aldı. Tüm listede Krombera tek dijital ajans olma özelliğini taşıyor.

2011 yılında hizmet vermeye başlayan Krombera bugün Türkiye’nin en hızlı büyüyen dijital ajansı durumunda. Gerçekleştirdiği yaratıcı projeler ile sektördeki yerini sağlamlaştıran ajansın performansı Wired dergisi editörlerinin de gözünden kaçmadı.

Kuruluşundan sonra 10 ay gibi kısa bir sürede Facebook tarafından Preferred Marketing Developer listesine giren Krombera, yurtiçi ve yurtdışında aldığı ödüller ile sektörde dikkat çeken ajanslardan biri idi. Bu başarı ile birlikte Krombera, Türkiye’den sonra Avrupa’da da dikkat çeken girişimlerden biri olduğunu gösterdi.

Yaklaşık 3 yıl önce 3 kişilik bir ekiple yola çıkan Krombera’nın bugün 40 çalışanı bulunuyor. Avea, Ülker, Sütaş, Doğa Koleji, Multi-Development, Simit Sarayı gibi sektörünün öncü firmalarına dijital pazarlama hizmetleri veriyor.