Skip to main content

Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, The Hundert ve Forbes dergileri tarafından Avrupalı girişimci kadınlara örnek gösterildi

Kısa bir süre önce Dünya Ekonomik Forumu tarafından Genç Küresel Lider seçilen Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, The Hundert ve Forbes dergileri tarafından Avrupalı girişimci kadınlara örnek gösterildi.

Türkiye Moda e-ticaret pazarında açık ara sektör lideri olan Trendyol’un kurucusu ve CEO’su Demet Mutlu, Almanya’nın girişimcilik odaklı popüler dergisi The Hundert’in son sayısında, Avrupa’nın en önemli kadın girişimcileri arasında yer aldı.

Demet Mutlu’yu kendi cümleleri ile tanıtan dergi, genç CEO’nun şu ifadelerine yer verdi: “MBA için Harvard Business School’a gittiğim dönemde Türkiye pazarında büyük bir e-ticaret potansiyeli gördüm. Hızlı bir şekilde aksiyon alarak yapmak istediğim iş modelini oluşturdum. Sonrasında melek yatırım alarak ekibimi kurdum ve asla dönüp geriye bakmadım. Bence başarıyı; tutku, azimli çalışma, iyi bir ekip ve devamlılık getirir.