Skip to main content

Tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi olan Avengers: Endgame, dünyada çapında 1,2 milyar dolar hasılat yakaladı.

“Avengers: Infinity War” filminin devamı niteliğinde olan ve bu hafta vizyona giren “Avengers: Endgame”, tüm zamanların gişede en iyi açılış yapan filmi oldu.


Marvel Stüdyoları’nın yirmi iki filminin görkemli bir sonucu olan ve dünyada çapında 1,2 milyar dolar hasılat yakalayan Avengers Endgame, Türkiye’de de tüm zamanların en iyi açılış yapan yabancı filmi olmayı başardı. 25 Nisan tarihinde ülkemizde vizyona giren Marvel hayranlarının çok uzun bir süredir beklediği Avengers: Endgame, Hızlı ve Öfkeli 7’yi geçerek rekorun yeni sahibi oldu.

Box Office Türkiye verilerine göre, film Türkiye’de geçtiğimiz hafta sonunda 965.942 kişi tarafından izlendi. 25, 26, 27 ve 28 Nisan’da toplam 1,318,031 bilet satışı ve 24.059.000 TL’lik hasılat ile Türkiye’de ”tüm zamanların en iyi açılış” rekorunun sahibi oldu.

Avengers: Endgame Filmi Avengers üyelerini yeniden bir araya getiriyor

Marvel Stüdyoları’nın yirmi iki filminin görkemli bir sonucu olan “Avengers: Endgame” filminde, Thanos tarafından başlatılan ve evrenin yarısını yok edip Avengers üyelerini ayıran vahim olaylar, geri kalan Avengers üyelerini son bir kez daha bir araya getiriyor.

Avengers: Endgame filminin yapımcılığını Kevin Feige, yönetmenliğini Anthony ve Joe Russo yapıyor. Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Michael Grillo, Trinh Tran, Jon Favreau ve Stan ise filmin baş yapımcıları. Filmin senaryosu da Christopher Markus & Stephen McFeely tarafından yazıldı.