Skip to main content

Bilgisayar destekli tasarım, mühendislik ve görselleştirme yazılımları üreten Autodesk®, AutoCAD® Inventor® LT Suite ürününü Türkiye’de de satışa sundu. Autodesk Akdeniz Bölge Sorumlusu Kostas Samaras, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Günümüzde…

Bilgisayar destekli tasarım, mühendislik ve görselleştirme yazılımları üreten Autodesk®, AutoCAD® Inventor® LT Suite ürününü Türkiye’de de satışa sundu.

Autodesk Akdeniz Bölge Sorumlusu Kostas Samaras, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Günümüzde 3B model oluşturma gerekliliği vazgeçilmez ya da göz ardı edilemez bir gerçek. Türkiye de bu konu oldukça olgunlaştı.. Her geçen gün rekabet kızışıyor ve rekabet arttıkça sanayicilerin daha çok iş alabilmesinin  yolu, hazırlanan tasarım verilerinin müşteriler ile en kaliteli ve en anlaşılır şekilde paylaşılmasından geçiyor.” diye devam eden Samaras, Türkiye’de de yurt dışında olduğu gibi tasarım anlayışının her geçen gün biraz daha 2B’den 3B’ye terfi ettiğinin altını çizdi.

Kostas Samaras sözlerine şöyle devam etti:  “Autodesk, sadece parça tasarımı yapan ama büyük montajlı tasarımlar yapmayan firma ya da kurum içi departmanların 3B veriler oluşturması için bu ürünü konumlandırdı. Autodesk Inventor LT, Autodesk Inventor’un parça modelleme ve görselleştirme özelliklerini içererek 3B çalışmaya, sonrasında Sayısal Modellemeye geçişi sağlayacak bir üründür. Autodesk Inventor LT’de 3B modellenen her tasarım verisi, istenildiği zaman Autodesk Inventor ve Autodesk Inventor Professional içinde veri kaybı olmadan kullanılabilir.”