OYUN

Digital Age | 29.06.2022 - 18:33

Atari, 50. yılını bir klasik oyun koleksiyonu ile kutluyor

50. yılını kutlayan Atari, 90’dan fazla oyun içeren bir klasik oyun koleksiyonu ile oyun severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

50. yılını kutlayan Atari, altısı yeni olmak üzere doksandan fazla oyun içeren bir koleksiyon ile oyun severlere ulaşmayı hedefliyor. Atari’nin Digital Eclipse ile birlikte hazırladığını açıkladığı koleksiyonda geçmişte farklı konsollarda oynanmış olan oyunlar yer alacak.

Digital Eclipse, daha önce hayata geçirdiği oyun koleksiyonları ile biliniyor ve Atari CEO’su Wade Rosen tarafından klasik oyunların günümüze taşınması konusunda en yetkin şirket olarak nitelendiriliyor. Digital Eclipse, Street Fighter 30th Anniversary Collection ve The Disney Afternoon Collection adlı koleksiyonları piyasaya sürmüş; Teenage Mutant Ninja Turtles: The Cowabunga Collection’u hazırladığını duyurmuştu.

Atari’nin 50. yıl koleksiyonunun Kasım ayında PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox, Nintendo Switch ve Atari VCS’in yanı sıra masaüstü bilgisayarlar için de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: Atari is getting a massive historical game collection for its 50th anniversary – The Verge