Skip to main content

ASUS’un Republic of Gamers(ROG) markası ve Bahcesehir Üniversitesi’nin espor işbirliği düzenlenen basın toplantısında duyuruldu.

ASUS‘un Republic of Gamers(ROG) markası ve Bahcesehir Üniversitesi’nin espor kulubü BAU eSports, 2 yıl sürecek bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Yeni işbirliği ile ASUS, BAU eSports’a ekipman ve PC laboratuvarı desteği sağlayarak etkinliklerde, BAU eSports’da yer alan öğrencilerin yanında olacak. ASUS ve BAU işbirliği, espor ekosistemindeki profesyonel oyuncuları desteklemeyi, Türkiye’de hızla gelişen espor ekosistemine yetişmiş insan gücü kazandırmayı hedefliyor.

ASUS Türkiye Ülke Müdürü Özge Kılıç Güler, ” Republic of Gamers (ROG) markamızla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ile Türkiye’de esporun gelişimine ve esporcuların yetişmesine destek vermeyi hedefliyoruz. Espor ekosistemine yetişmiş insan gücü kazandırmanın ve esporda kariyer imkanlarını artırmanın büyük değer taşıdığına inanıyoruz. İşbirliğimiz ile Türkiye’de esporun daha da güçleneceğine ve bu alanda daha çok oyuncuya kariyer imkanı sağlanacağına olan inancımız tam.” dedi.

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, ” Espor beraberinde yarattığı sektör dijital kuşağın vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. BAU olarak esporu diğer spor dalları gibi görüyor ve destekliyoruz. ASUS’un işbirliği ile, bu alanda ekosisteme yeni oyuncular kazandırmak istiyoruz.”dedi.