Skip to main content

2014 yılının genel bir değerlendirmesini yapan armut.com, yıl boyunca kaç metrekare ev temizlendi? Hangi illerde en çok hangi hizmetlere talep geldi? En ilginç talepler neler oldu? sorularını bir infografikte yanıtlıyor

2011 yılında kurulan ve “Hizmet piş, ağzıma düş” sloganıyla yola çıkan armut.com, 2014 yılı verilerini bir araya getirerek; Türkiye’nin hizmet haritasını çıkardı.

  • armut.com’un 2014 yılı boyunca en yoğun olarak kullanıldığı ilk 10 il İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Kocaeli, Konya, Adana, Eskişehir, Tekirdağ oldu. Bu illerde en çok talep gören hizmet kategorisi “Nakliyat” iken, son dönemde İstanbul’da yayına alınan “Hemen Rezervasyon” özelliği ile zenginleşen “Ev Temizliği” de en çok talep alan ikinci kategoriydi.
  • Nakliyat ve ev temizlik hizmetlerindan sonra Türkiye genelinde 2014 yılı içinde sırasıyla en çok Boya Badana Ustası, İç Mimar ve Dekorasyon, Butik Pasta ve Kurabiye, Tadilat, Dış Cephe Mantolama, Marangoz, Parke Laminat Döşeme, Koltuk Döşeme hizmetleri talep edildi.