Skip to main content

Netflix Party adlı bir Chrome eklentisi, arkadaşlarınızla birlikte Netflix içeriklerini izleyebilmenizi ve aynı anda da sohbet etmenizi mümkün kılıyor.

Koronavirüs dünya çapında yayılmaya devam ederken, dijital teknolojilerin en yoğun kullanıldığı bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte sosyal mesafeyi koruyayabildiğimiz keyifli aktivite ve uygulamalar öne çıkıyor. Çevrimiçi hizmetlere ilginin arttığı korona günlerinde kolayca indirebileceğiniz Chrome eklentisi ile, arkadaşlarınızla birlikte film izleyerek aynı anda da sohbet etmeniz mümkün. Netflix Party adlı Chrome eklentisi şu şekilde çalışıyor: Öncelikle www.netflixparty.com sitesini chromeda açıp eklentiyi yüklemeniz gerekiyor. Eklentiyi yükledikten sonra, Netflix’de istediğiniz içeriğini seçerek, “NetflixParty” uzantısı ile arkadaşlarınızla arkadaşlarınızla aynı anda film izleyebilirsiniz. Bu özelliği kullanacak kullanıcıların Netetflix hesabının olması gerektiğini belirtelim.

Netflix Party nasıl kullanılır?

1) Google Chrome tarayıcınızda www.netflixparty.com adresini ziyaret edin.
2) Uzantıyı indirmek için Google Chrome web mağazasında Chrome’a ​​Ekle’yi tıklayın ve Uzantı Ekle’yi seçin. Bu aşamadan sonra, araç çubuğunuzda NetflixParty simgesini görebilirsiniz.
3) İzlemek istediğiniz netflix içeriğine tıklayın.
4) Griden kırmızıya dönen NetflixParty simgesine tıklayın ve Partiyi başlat’ı seçin. İçerik sahibi olarak, videoyu duraklatmak ve oynatmak için tek denetleyici olma seçeneğini belirleyebilir veya herhangi birinin kontrolü ele geçirmesine izin verebilirsiniz.
5) URL’yi açılır kutudan kopyalayın ve gruba davet etmek istediğiniz herkese gönderin.
6) Sohbet odası ekranın sağ tarafında görünecektir, böylece arkadaşlarınızla film izlerken sohbet edebilirsiniz.