TEKNOLOJİ

Sebla Kutsal | 13.04.2017 - 15:22

Araba kullanmayı Youtube’dan öğrenen küçük çocuk çizburger için yollara düştü

"Youtube sayesinde neler yapılabilir?" sorusuna bir yanıt ABD'den geldi. Sekiz yaşındaki bir çocuk araba kullanmayı Youtube'dan öğrenerek, kız kardeşini kamyonetle hamburgerciye götürdü. Restoranın arabaya servis elemanları gözlerine inanamadı.

Dünyanın en büyük video barındırma sitesi Youtube, neredeyse aradığınız her şeyle ilgili içerik bulabileceğiniz inanılmaz bir platform. Bunun en güzel örneklerinden biri bugün ABD medyasına haber oldu.

Ohio’da yaşayan sekiz yaşındaki bir erkek çocuğu araba kullanmayı Youtube’dan öğrenerek, dört yaşındaki kız kardeşini babasının iş için kullandığı kamyonetle hamburgerciye götürdü. Hamburger siparişi vermek isteyen çocukları aracın ön koltuklarında gören servis personeli şaşkına döndü.

FOX 8’in haberine göre, pazar akşam saatlerinde yaşanan olay, işten gelen babanın erken saatte yatmasından sonra gerçekleşti. Polis memuru Jacob Koehler, yerel basına yaptığı açıklamada, çocukların anneleri de uyuduktan sonra hamburgerciye gitmek üzere evden çıktıklarını bildirdi. Küçük çocuğun kamyoneti kullandığını gören insanların polisi araması üzerine olay yerine giden memurlar, çocuğun “Araba kullanmayı Youtube videoları izleyerek öğrendim” demesiyle hayrete düştü.

Koehler, çocuğun kavşaklardan geçerek ve tren yolunu aşarak, herhangi bir kaza yapmadan 1 mil yol kat ettiğini aktardı. Görgü tanıkları çocuğun aracı trafik kurallarını gözeterek sürdüğünü söyledi.

Polisleri karşısında gören küçük şoför gözyaşlarına boğularak, canının çok fazla çizburger çektiği için böyle bir şeyi yaptığını söyledi. Neyse ki, çocukların polis gelene kadar çizburgerlerini bitirecek kadar vakti olmuştu.