Skip to main content

Apple’ın Mart ayında düzenleyeceği yeni ürünlerini tanıtması beklenilen etkinlik tarihi belli oldu. Detaylar haberimizde…

Apple yılın ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Apple, 21 Mart olarak belirlediği etkinlik tarihinde yeni iPhone ve iPad modelini tanıtması bekleniyor.

Apple etkinlik tarihleriyle ilgili bugüne kadar doğru bilgiler veren John Paczkowski etkinliğin 21 Mart’ta gerçekleşeceğini belirtti ancak bazı kaynaklara göre de 22 Mart’ta muhtemel tarihlerden biri.

Apple 21 Mart’ta neler tanıtacak?
Apple’ın yeni tanıtacağı iPhone modelinin, metal gövde, A9 işlemci ve Apple Pay için NFC desteği barındıracağı söylentiler arasında. Cihazın daha önce iPhone 6C ve iPhone 5se olarak lanse edileceği konuşuluyordu ancak son zamanlarda adının iPhone SE olacağı konuşulmaya başlandı.

Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen bir diğer cihaz ise 9.7 inç ekranlı yeni bir iPad olacak. Yeni iPad’de 9.7 inç modeli profesyonel seviyede kılmak için A9X işlemci, manyetik Smart Connector bağlantısı ve dört hoparlörlü kurulum eklenebilir. Bunların yanı sıra Apple’ın yeni Macbook’lar çıkarması da mümkün olabilir.