Skip to main content

Apple’ın, etkinliğinde tanıttığı en önemli olaylardan biri de iOS 9.3 güncellemesi oldu. iOS 9.3 güncellemesi ile ilgili tüm yenilikleri haberimizde görebilirsiniz…

 

Apple iOS 9.3 güncellemesi ile birçok uygulamada yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, CarPlay de şimdi yeni özellikler içeriyor. Hatta iOS 9.3, iyi bir uyku çekmenize bile yardımcı olmaya hazır. Bu sürümde, okullarda iPad’i öğrenciler ve sistem yöneticileri için daha kolay ve daha kullanışlı hale getirecek yepyeni özellikler barındırıyor.

Night Shift
iOS 9.3 güncellemesi ile gelecek en önemli özelliklerden birisi Night Shift. Night Shift ile telefonun ışık ve renk ayarı ile oynanabiliyor. Night Shift, ekrandaki renklerin doğal hissedilebilmesi için renk değişikliğini ayarlayabiliyor. Bu sayede, ekranın gözleri yorması engelleniyor.

ios 9.3 night shift

Notes
iOS 9.3 ile gelecek olan bir diğer özellik ise artık Notes bölümündeki istediğiniz notların şifrelenebilmesi oldu. Apple’ın Notlar uygulamasını sıkça kullanan kullanıcılar ise bu duruma oldukça sevindi çünkü epey uzun süredir beklenen bir özellik idi.

apple notes

CarPlay

CarPlay, iOS 9.3 ile çok daha kullanışlı bir hale geliyor. Apple Music editörleri ve uzman küratörler tarafından özenle seçilmiş şarkı, sanatçı ve albümlerin yanı sıra, tercihlerinizi temel alan seçkileri içeren bölümler ekranda yer alıyor. iOS 9.3 sayesinde CarPlay ile birlikte Apple Music de otomobilinizde daha verimli çalışacak.

apple carplay

Sağlık
iOS 9.3 güncellemesiyle, sağlık ve zindelik durumu ölçülebiliyor. Kilo, Antrenmanlar ve Uyku gibi kategoriler, Sağlık analiz raporuna kolayca eklenebilien kayar bir menüye sahip. Sağlık uygulaması, Apple Watch’daki hareket, egzersiz ve duruş verilerinin yanı sıra hedefleri de gösteriyor. Yani tüm sağlık verileri tek bir yerde görülebiliyor ve paylaşılabiliyor.

sağlık