Skip to main content

Apple, kendisini ABD’de yaşanan bir rüşvet skandalının ortasında buldu. Apple’ın Küresel Güvenlik Başkanı Thomas Moyer, gizli ateşli silah ruhsatları almak için 70 bin dolar değerinde iPad’i rüşvet vermekle suçlandı.

Teknoloji devi Apple’ın Küresel Güvenlik Başkanı Thomas Moyer, rüşvet vermekle suçlandı. ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Santa Clara İlçe Bölge Savcısı Jeff Rosen, Thomas Moyer’ın County Şerifi Rick Sung ve Şerif Yüzbaşı James Jenson, gizli ateşli silah ruhsatları için rüşvet talep etmekle suçlandığını duyurdu. Rüşvet almakla suçlanan James Jensen’in 2018 yılında hem rüşvet almak hem de komplo kurmak ile suçlandığını da hatırlatalım.

Paylaşılan bilgilere göre Thomas Moyer, gizli ateşli silah ruhsatları almak için, Şerif Ofisinde çalışan Rick Sung ve James Jensen’e rüşvet olarak 200 iPad verdi. 70 bin dolar değerinde olan iPad’lerin silahların taşıma ruhsatı verilmesine karşılık 2019 yılının Ağustos ayında Şerif Ofisine bağışlandığı iddia ediliyor. Kaliforniya’nın Santa Clara ilçesinden iki polis memuru da ilgili rüşveti almakla suçlandı. Konu ile ilgili gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.