UYGULAMA & YAZILIM

Burcu Şahin | 22.03.2017 - 10:31

Apple’dan eğlenceli yeni video düzenleme uygulaması: Clips

Apple, iPhone ve iPad’de hızlı ve eğlenceli videolar oluşturmayı sağlayan uygulaması Clips’i tanıttı.

Mağazasını dün yenileyen Apple, yeni ürünlerinin duyurusunu yaparak satışa sundu. Kırmızı renkli iPhone, renkli Apple Watch kayışları ve yeni iPad modellerini duyuran Apple, yazılım tarafında da video uygulaması Clips‘i tanıttı. Apple’ın yeni video uygulaması Clips, kullanıcılarına daha eğlenceli videolar çekme imkanı tanıyor.

Clips uygulaması; video klipleri, fotoğrafları ve müzikleri bir araya getirerek Mesajlar uygulaması veya Instagram, Facebook ve diğer popüler sosyal ağlar aracılığıyla paylaşma imkanı veriyor. Ayrıca kullanıcıların yalnızca seslerini kullanarak animasyonlu alt yazılar ve başlıklar oluşturmasını sağlayacak özellik olan Canlı Başlıklar özelliği de kullanıma sunuluyor. Çizgi roman filtreleri, konuşma balonları, şekiller ve tam ekran animasyonlu posterler gibi eğlenceli efektler Clips ile yapılmış videoların kişiliğini ortaya çıkarmaya yardımcı oluyor.

Nisan başında ücretsiz olarak App Store’da yayınlanacak olan Clips, iPhone 5s ve sonraki sürümleri, yeni 9.7 inç iPad, tüm iPad Air ve iPad Pro modelleri, iPad mini  2 ve sonraki sürümleri ve 6. nesil iPod touch ile uyumlu.