Skip to main content

Apple’ın geliştirdiği yeni konseptin var olan araba gösterge panelinin yerini alacağı düşünülüyor. Araba kullanırken gösterge panelinin var olan ayarlarıyla ilgilenmek, tehlikeyi yanında getirebilir. Bunun üzerine, gözünüzü yoldan ayırmamanıza yardımcı olmak…

Apple’ın geliştirdiği yeni konseptin var olan araba gösterge panelinin yerini alacağı düşünülüyor.
Araba kullanırken gösterge panelinin var olan ayarlarıyla ilgilenmek, tehlikeyi yanında getirebilir. Bunun üzerine, gözünüzü yoldan ayırmamanıza yardımcı olmak adına Apple patentini aldı. 
Patentini aldığı konseptle, fütüristik dokunmatik ekran kontrolünün analog gösterge panelinin yerini alacağı öngörülüyor. Design Taxi’nin haberine göre; patentte konsept gösterge paneli, kullanımda olan gösterge panelinin yerini alabileceği tanımlanıyor. Ayrıca dokunmatik deneyimi artıracak kişiselleştirilebilen özellikleri de bulunuyor. 
Apple gösterge panelinin dikkat çeken özelliklerinden biri de arabada gizli iOS ayarlarının yer alıyor olması. Muhtemelen bu özellik sayesinde iOS araçlarının AirPlay aracılığıyla arabanın ekranlarıyla entegre olmasına imkan tanınacak.