MÜZİK

Burcu Şahin | 13.04.2017 - 11:00

Apple Watch’a Spotify uygulaması geliyor: Snowy

Spotify, Snowy adı altında Apple Watch için indirilebilir hale geliyor. Detaylar haberimizde...

Apple Watch kullanıcılarının uzun süredir beklediği Spotifty uygulaması Snowy adı altında geliyor. Spotify ile anlaştıklarını açıklayan Snowy, Apple Watch’a Spotify desteği sağlayacak. Apple Watch için halen resmi bir uygulama sunmayan Spotify, 3. parti uygulama Snowy ile Apple’ın akıllı saatinde Spotify’ı kullanmayı mümkün hale getiriyor. Telefonu cepten çıkarmadan müzikler arasında geçiş yapmayı sağlayacak uygulama, Spotify’ın eksikliğini doldurmayı hedefliyor.

Detaylı özellikleri paylaşılmayan Snowy ilk önce Spotty olarak ortaya çıkmış, telif hakları nedeniyle Snowy adını almıştı. Snowy ile iPhone yanınızda olmasa bile saat üzerinden şarkılar arasında kolayca geçiş yapılabiliyor. Ekrana dokunmayı gerektirmeyen uygulamayı kullanmak için kolunuzu sallamanız yeterli oluyor.

Çıkış tarihi henüz belli olmayan Snowy uygulamasını kullanabilmek için Spotify Premium üyeliğie sahip olmanız gerektiğini de belirtelim.

Snowy’nin geliştiricisi, Spotify ile resmi ortaklık konusunda şunları söylüyor:

“Merhabalar, sabrınız ve anlayışınız için teşekkürler. Snowy’yi resmi bir Spotify iOS uygulamasının bir parçası olarak Apple Watch’e getirmek için Spotify ile yakın çalışacağımı duyurmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Spotify’in güçlü iOS SDK’sı Snowy’yi geliştirmeyi mümkün kıldı, ancak Spotify’teki uzmanlık ve araçlarla işleri bir sonraki seviyeye taşımak için sabırsızlanıyorum. Ne zaman piyasaya sunulacağı konusunda herhangi bir tahmin yapamamıza karşın, bir Spotify Apple Watch web sitesinin eşlik etmesini sağlayabilirsiniz.”