Skip to main content

Bir YouTuber, Apple Watch Ultra’yı dayanıklılık testine soktu. Akıllı saat, sert çekiç darbelerine bir süre dayanabilmesi ile dikkat çekti.

Apple tarafından bu ayın başında düzenlenen bir etkinlikte iPhone 14 modelleri ve yeni nesil Apple Watch’lar ile birlikte, dayanıklılığı ön plana çıkarılarak tanıtılan, şirketin kaşifler, maceracılar ve atletler için ürettiğini açıkladığı Apple Watch Ultra, önemli bir sınav verdi.

TechRax kullanıcı adlı YouTuber, ilk olarak birinci nesil Apple Watch ile gerçekleştirdiği düşürme testini Apple Watch Ultra ile tekrarladı. Birinci nesil Apple Watch’un ekranının ne kadar narin olduğunu hatırlatan TechRax, Apple Watch Ultra’nın yere düşürülmesi hâlinde titanyum kasasında ufak çiziklerin oluşabileceğini, fakat ekranın çalışmaya devam ettiğini aktardı.

Daha sonra saati çivi dolu bir kavanoza koyarak kavanozu çalkalayan TechRax, saati çıkardığında saatin üzerinde bir hasar olmadığını izleyicilere aktardı. Fakat Apple Watch Ultra için en önemli test bundan sonra geldi. TechRax’ın ekranına yönelttiği  sert çekiç darbelerine bir süre dayanan Apple Watch Ultra, ekranının aldığı hasar sonucu çalışmayı durdurdu. Gittikçe artan bir şiddetle akıllı saate darbeler indirmeye devam eden TechRax, daha sonra saatin ekranını ve arka yüzünde yer alan sensör alanını parçalamayı başardı.

TechRax bu testiyle Apple Watch Ultra’nın gerçek hayatta başına gelebileceklere karşı ne kadar dayanıklı olduğunu göstermiş oldu.

Kaynak: Here’s the Apple Watch Ultra getting destroyed with a hammer – Mashable