Skip to main content

Apple, sağlıklı yaşamın üzerinde durduğu iPhone lansmanında Apple Watch Series 2’yi tanıttı. İşte özellikler ve fiyatı…

Apple, Apple Watch Series 2’yi piyasaya sürdü. Apple Watch Series 2, fitness ve sağlık özelliklerine sahip. Yüzücüler için 50 metre suya dayanıklılık ve yerleşik GPS özelliği sunuyor. Apple Watch Series 2 ayrıca, çok daha parlak bir ekrana ve güçlü çift çekirdekli işlemciye sahip. watchOS 3’ün performans geliştirmeleri ile birlikte Apple Watch Series 2, üçüncü taraf uygulamalara erişimi, bildirimler almayı ve yanıtlamayı ve rahatlıkla Apple Pay kullanmayı daha da kolay hale getiriyor. Apple Watch Series 2, 16 Eylül Cuma gününden itibaren 25’ten fazla ülkede bulunabilecek.

apple watch2

Fitness ve sağlık
Apple yüzücüler için, havuz ve açık su için iki yeni egzersiz seçeneği için gerçekleştirdiği yüzlerce saatlik araştırmadan sonra yepyeni algoritmalar geliştirdi. Apple Watch Series 2 yakılan aktif kalori miktarını doğru bir şekilde ölçmek için tamamladığınız tur sayısını hesaplar, ortalama tur hızını takip eder ve kulaç türünü otomatik olarak saptıyor.

Apple Watch Series 2 kullanıcıların konumlarını belirlemek için Wi-Fi, GPS ve yerel olarak depolanan uydu verilerini kullanıyor.

Çift çekirdekli işlemciyle S2 çip performansı Apple Watch’un yüzde 50’ye kadar daha hızlı olmasını sağlıyor. Ayrıca, iki kata kadar daha büyük grafik performansı sunan yeni bir GPU da eklendi. 1.000 nit’te iki kattan daha fazla parlak olması onu Apple’ın şimdiye kadar ürettiği en parlak ekran yapıyor.

watchOS 3
watchOS 3’de yeni fitness ve sağlık özellikleri arasında, kullanıcıları gün içinde zaman ayırarak gevşemek ve stresi azaltmak için derin nefes egzersizleri yapmaya teşvik edecek nefes uygulaması bulunuyor.

Apple Watch ürün serisi
Apple Watch Series 2,yeni fitness ve sağlık özellikleriyle ve hafif alüminyum veya paslanmaz çelik kasalarıyla sunuluyor ve kayış renkleriyle eşleştirilebiliyor.

Apple Watch Edition, seramik kasa ile geliyor. Seramik dünyadaki en sert materyallerden biri, paslanmaz çelikten dört kattan daha fazla sert. Seramik kaplama Apple Watch Edition’ı çizilmelere karşı son derece dayanıklı kılıyor.

Apple Watch fiyatı
• Apple Watch 38 mm ve 42 mm olmak üzere iki farklı kasa boyutuna sahip. Sport Band ile eşleşen Apple Watch Series 1 altın, roze altın, gümüş ve uzay grisi renklerinde alüminyum kasalarıyla 1049 TL’den başlayan fiyatlarla; çok çeşitli kayışlarla eşleşen Apple Watch Series 2 altın, roze altın, gümüş veya uzay grisi renklerinde alüminyum ya da gümüş veya uzay siyahı renklerinde paslanmaz çelik kasalarıyla ve 1399 TL’den başlayan fiyatlarla ve yeni seramik Apple Watch Edition 4.799 TL’den başlayan fiyatlarla Apple.com Apple Store’larda ve belirli Apple Yetkili Bayileri’nde ve operatörlerde bulunabilecek. Yerel bulunabilirlik için locate.apple.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Apple Watch Nike+ 1.399 TL’den ve Apple Watch Hermès 1.149 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla bulunacak.