Skip to main content

Apple, iPad Pro’nun yeni modelini duyurdu. Daha güçlü bir işlemci ile gelen yeni iPad Pro, dizüstü bilgisayarlarda olduğu dokunmatik yüzey desteği sunuyor.

Apple, en gelişmiş yeni iPad Pro modelini duyurdu. A12Z Bionic çip ile sunulan iPad Pro, çoğu Windows dizüstü PC’den daha hızlı ve daha güçlü özelliğiyle öne çıkıyor.  Ultra Geniş kameraya ve stüdyo kalitesinde mikrofonlara sahip yeni iPad Pro, son teknoloji derinlik algılama özelliği sunan çığır açıcı LiDAR Tarayıcısı ile daha profesyonel iş akışlarına imkan tanıyor ve profesyonel düzeyde fotoğraf ve video uygulamalarını destekliyor.

iPadOS’teki trackpad desteği, macOS’teki trackpad deneyimini kopyalamak yerine, iPad için tamamen baştan tasarlanarak geliştirildi. Kullanıcılar parmaklarını trackpad üzerinde hareket ettirirken, imleç zarif bir biçimde dönüşerek kullanıcı arayüzündeki unsurları vurguluyor. Trackpad’deki Multi-Touch hareketleri, kullanıcıların parmağını hiç kaldırmadan tüm sistemde hızla ve kolayca gezinebilmesini sağlıyor.

Apple, iPad Pro için yeni Magic Keyboard’u da tanıttı. Açısı kolayca ayarlanabilen askı modeli tasarıma ve arkadan aydınlatmalı klavye ve trackpad’e sahip olan Magic Keyboard, bir iPad’de bugüne kadarki en iyi yazma deneyimini sunuyor. Magic Keyboard, Mayıs ayından itibaren satışa sunulacak.

4K video kurgulama veya 3D model tasarlama gibi en zorlu görevler için tasarlanan iPad Pro, yeni A12Z Bionic çip ile performansını daha da artırıyor. A12Z Bionic çipte yer alan sekiz çekirdekli GPU, gelişmiş termal mimari ve özel ayarlı performans denetleyicileriyle birlikte iPad Pro’ya bugüne kadar bir iPad’in sahip olduğu en yüksek performansı sağlıyor. Sekiz çekirdekli işlemci ve güçlü Neural Engine birlikte çalışarak yeni nesil uygulamaları kullanmayı mümkün kılıyor. Pil ömrü 10 saat olacak yeni iPad Pro’nun kamera sistemi ise iPhone 11 Pro’nun kamera sistemini andırıyor.

Ekran
Hem 11 inç hem de 12.9 inç boyutlarında yer alan tüm kenarlara kadar uzanan Liquid Retina ekran,  kullanıcıların fotoğrafları, videoları, uygulamaları ve oyunları canlı ve gerçeğe yakın ayrıntılarla görebilmesini sağlıyor. Ekranın yenileme oranını 120 Hz’e kadar otomatik olarak ayarlayan ProMotion teknolojisi, son derece akıcı bir kaydırma ve hassasiyet sunuyor.

Kameralar
iPad Pro’daki Pro kamera sistemi, 4K videolar çekmek için 12 MP Geniş kameraya ek olarak şimdi çok daha geniş bir görüş alanıyla çekim yapmak için görüntüleri iki kat uzaklaştıran 10 MP Ultra Geniş kamerayı da içeriyor.

iPad Pro Türkiye fiyatı
Apple,  yeni iPad Pro’nun fiyatını da açıkladı. An itibarıyla Apple’ın resmi internet sitesinden sipariş verebildiğiniz iPad Pro’nun 11 inçlik versiyonu 128 GB depolama alanıyla 6.399 TL, 256 GB depolama alanıyla 7.149 TL, 512 GB depolama alanıyla 8.649 TL ve 1 TB depolama alanıyla 10.149 TL fiyat etiketine sahip.

Eğer daha büyük ‘bir şey’ isterseniz 12.9 inçlik yeni iPad Pro’nun 128 GB depolama alanıyla 7.999 TL, 256 GB depolama alanıyla 8.749 TL, 512 GB depolama alanıyla 10.249 TL ve 1 TB depolama alanıyla 11.749 TL fiyat etiketine sahip.