Skip to main content

Apple, sanal gerçeklik firması Spaces’i bünyesine kattı. Apple’ın bu platformu AR/VR odaklı akıllı gözlük projesine entegre etmesi bekleniyor.

Satın aldığı yapay zeka ve VR şirketleriyle son dönemde adından söz ettiren Apple, önemli bir satın almaya daha imza attı. Şirket, kullanıcılarına animasyonlu avatarlar ile sanal gerçeklik tabanlı bir video konferans ortamı sunan sanal gerçeklik girişimi Spaces’i satın aldı. Şu an için Apple veya Spaces’tan satışın detayları ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı. Spaces’i bünyesine katan Apple’ın bu platformu AR/VR odaklı akıllı gözlük projesine entegre etmesi bekleniyor.

2016 yılında DreamWorks Animation’dan ayrılan Brad Herman,ve Shiraz Akmal’ın kurduğu Spaces, şimdiye kadar düzenlenen 2 yatırım turunda toplamda 9.5 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin lider yatırımcıları arasında Comcast Ventures ve Songcheng Performances Development yer alırken, Boost VC, Canyon Creek Capital, Colopl VR Fund, Gree Inc., Kai Huang, The Venture Reality Fund, the Sinovation Fund, Youku Global Media Fund ve CRCM VC. dahil olmak üzere 11 farklı yatırımcısı bulunuyor.