Skip to main content

Apple, Samsung’la patent davasında kaldığı yerden devam ediyor. Apple, Samsung’un patent ihlalinde bulunduğunu iddia ederek Koreli teknoloji devini dava ediyor. Apple’dan gelen şikayetler, Samsung’un Galaxy S4 telefonu ve Google Now’un patent…

Apple, Samsung’la patent davasında kaldığı yerden devam ediyor. Apple, Samsung’un patent ihlalinde bulunduğunu iddia ederek Koreli teknoloji devini dava ediyor. Apple’dan gelen şikayetler, Samsung’un Galaxy S4 telefonu ve Google Now’un patent ihlaline yol açtığı yönünde. 

Geçen yıl Samsung’a 1,05 milyar dolara malolan davaya benzerlik taşıyan davada bu kez, yeni nesil ürünlere karşı patent ihlali iddialarında bulunuluyor.Patent davası bu kez ABD Kuzey Kaliforniya Bölge Mahkemesi’nde gerçekleşiyor. 
Ars Technica’da yer alan habere göre; geçen hafta Apple, patent ihlali dava dosyasına Samsung Galaxy S4’ü eklemek istediğini belirtti. Şu anda ise teknoloji devi, yalnızca S4 değil, aynı zamanda Google servislerini de bu son hamlesine eklemiş durumda. 
Apple’ın avukatları, Google’ın ‘Quick Search Box’ ve Siri’yi taklit ettiği düşünülen Google Now fonksiyonunun Apple patentlerini ihlal ettiği iddiasında bulunuyor. Şirket ayrıca Google Play kitapları, Google Play filmleri, Google Play mağazası ve Android pazarını araştırıyor. 
infoworld.com sitesinde ise S4’ün kullanıcı arayüzüne ilişkin iki patenti, Siri’yle ilgili arama patentleri ve bir veri senkronizasyonu patenti yer almasıyla toplamda 5 patent ihlali iddiası bulunduğuna yer verildi. 
Teknoloji devleri arasında gerçekleşecek davanın tarihi ise 2014 yılına alındı.