Skip to main content

Yeni Apple ürünlerinin tasarlanacağı Apple Park’ın bitmesine oldukça az kaldı. Peki, Apple Park’ın son durumu ne?

Apple’ın, 708 bin metrekarelik alan üzerine kurulan yeni kampüsü Apple Park’ın yeni görselleri yayınlandı. Önümüzdeki ay Apple çalışanları için hizmete girecek kampüs, tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışacak ve Tim Cook dahil 12.000’den fazla çalışanı olacak.

Dünyanın en büyük kavisli cam panelleriyle kaplı kampüsün Steve’in hatırasını ve Apple’a ve dünyaya yaptığı kalıcı etkiyi onurlandırmak amacıyla, Apple Park’taki konferans binasına Steve Jobs Theater adı verilmiş durumda. Bu yılın ilerleyen günlerinde açılacak olan 1.000 kişilik oditoryum 6,1 metre uzunluğunda, 50 metre çapında cam bir silindirden oluşuyor. Binanın çatısı ise metalik karbon fiber kullanılarak üretildi. Apple Park’taki en yüksek tepelerden birinde yer alan Steve Jobs Theater, ana binaya ve yeşil alana bakıyor.

Apple Park ayrıca, halka açık bir Apple Store ve kafe içeren bir ziyaretçi merkezi, Apple çalışanlarına yönelik 9.290 metrekarelik bir spor salonu, güvenlikli araştırma ve geliştirme tesislerini de içeriyor. Halkanın iç bölümündeki park alanları ise çalışanlar için 3,2 kilometrelik yürüyüş ve koşu yolları, bir meyve bahçesi, çim alan ve bir gölet içeriyor. Kampüs ayrıca dünyanın en büyük doğal havalandırmalı binasına da ev sahipliği yapıyor. Binanın, yılın dokuz ayında ısıtma veya klima gerektirmeyeceği tahmin ediliyor.