Skip to main content

Çevrimiçi müzik alanındaki en büyük iki oyuncu konumundaki Spotify ve Apple Music’in rekabeti sürüyor. Apple Music, ABD’deki abone yarışında Spotify’ın önüne geçti.

Çevrimiçi müzik servisi pazarının en büyük iki oyuncusu konumundaki Apple Music ve Spotify‘ın rekabeti sürüyor. The Wall Street Journal’ın yayımladığı yeni rapora göre, Apple Music ile Spotify arasındaki rekabet daha da artıyor. Rapora göre, ilk kez Apple Music ABD’deki abone yarışında ilk kez Spotify’ın önüne geçmiş durumda.

Çevrimiçi müzik servisi denildiğinde ilk akla gelen Apple Music ve Spotify’ın kıyasıya rekabetinde, Spotify 96 milyon ücretli abonesiyle dünya çapında tahtın sahibi konumunda. Apple Music’in ise 56 milyon ücretli abonesi bulunuyor. Ancak Apple Music’in başarısı globalde değil Amerika‘da karşımıza çıkıyor. Açıklanan rapora göre, Apple Music’in ABD’de Spotify’dan daha fazla aboneye sahip olduğu görülüyor. Spotify‘ın ABD’deki güncel abone sayısı 26 milyon civarıyken Apple Music‘in 28 milyona ulaştı.

Apple Music ve Spotify rekabetindeki son gelişmelerden sonra, Spotify’ın abonelerini elinde tutmak için düzenlediği kampanyalara şahit olmuştuk. Globalde üstünlük sağlayan taraf Spotify olsa da, büyüme oranlarına bakıldığında Apple Music’in Spotify’ı yakalamasının çok da gecikmeyeceği söylenebilir.