Skip to main content

Apple Music Türkiye’nin tanınmış isimleri tarafından hazırlanmış özel listeleri kullanıcılarla buluşturuyor.

Türkiye’nin tanınmış isimleri tarafından hazırlanmış özel listeleri kullanıcılarla buluşturan Apple Music’te listeler sürekli güncelleniyor ve kullanıcılar sevilen sanatçıların seçimleriyle buluşmaya devam ediyor.

Gülse Birsel tarafından hazırlanan Ağlak ama Oynak listesi 90’lardan günümüze hüzün ve eğlenceyi buluşturan rengarenk bir seçki. Gülse Birsel hazırladığı bu liste için şu değerlendirmeyi yaptı: “Milletçe en sevdiğimiz: Acılı sözleri, yüksek ritmleri olan şarkılarla hem duygulanıp hem dans etmek. Ağlak Ama Oynak listesinde alternatif müzik de var, rock’a dokunan şarkılar da, bolca pop da. 2020 de var, 90’lar da. Yerinde ufak ufak sallanmayla başlıyor, parti gibi zıplayarak bitiyor. Bencillik etmedim, yine aynı parti verirmiş gibi çoğumuzun beğenilerini düşündüm. Gönlünüzce ağlaya ağlaya oynayın, ağlayıp oynadıkça açılın istedim!”

Yekta Kopan’ın Türkiye’nin çeşitliliğinden beslenen seçimleriyle oluşturduğu Şimdiki Zaman listesi dinleyicilere bir müzik şöleni yaşatıyor. Yekta Kopan bu liste ile ilgili: “Bu listede minimal müzik de var, türküler de… Dertli bir mektup da var, çılgın bir aşk da… Hızlı bir dans şarkısından odanın karanlığına davet eden bir yalnızlık şarkısına, Türkiye’de üretilen şarkılardan bir yolculuk. Bu liste, Türkiye’de son yıllarda üretilen müziğin güçlü ve çeşitli yapısını paylaşmak için hazırlandı. Herkese iyi dinlemeler. Elbette bu liste, son yılların zengin üretimini tümüyle kucaklamıyor. Ama unutmayalım, müzik güçlenir – listeler yenilenir. Kısacası, güncellemeleri takip etmeyi unutmayın” diyor.

Barış Akpolat, Türkiye’den ve dünyadan yeni üretimlerle birlikte türe yön vermiş klasiklerden bir hip hop seçkisi hazırladı. Dünya’da her ülke, her şehir ve her mahallede bir başka hip-hop türü doğabiliyor. Japonya’dan İngiltere’ye, Amerika’nın her köşesinden Türkiye’nin her mahallesine kadar genç bir skalada hip hop’u keşfetmeye çalışan yazar, bu listede spor yaparken, yazı yazarken konsantre olmasını sağlayan müzikleri paylaşıyor. Üstüne üstlük sadece hip-hop değil, türe etkisi çok büyük olan funk, soul, R&B ve hatta caza da yer veriyor.