Skip to main content

Apple, MacBook’u en yeni işlemciler, daha uzun pil ömrü ve yeni Roze Altın renk seçeneğiyle yeniledi

Apple sürpriz bir yeniliğe imza attı ve MacBook’u en yeni Intel işlemciler, iyileştirilmiş grafik performansı, daha hızlı flash depolama ve bir saat daha uzun pil ömrü ile yeniledi. Yeni işlemciler, daha uzun pil ömrü ve yeni roze altın renk seçeneğiyle yenilenen MacBook, daha önceki modelde olduğu gibi alüminyumdan üretilen gövdeyle geliyor. En ince ve en hafif Mac modeli olan MacBook, 10 saate varan pil ömrü sunuyor.

Yeni MacBook, dört renk seçeneğiyle geliyor: Altın, gümüş, uzay grisi ve bir Mac modelinde ilk kez sunulan muhteşem roze altın. MacBook, 12 inç Retina ekran, son derece duyarlı tam boy klavye, Force Touch trackpad, çok yönlü USB-C bağlantı noktası ve tüm gün dayanan pil ömrü gibi özellikleri yalnızca 0,9 kg hafifliğinde ve 13,1 mm inceliğinde bir tasarıma sahip.

Yeni MacBook, Turbo Boost ile hızı 3.1 GHz’e ulaşan, 1.3 GHz’e kadar altıncı nesil çift çekirdekli Intel Core M işlemcilere ve daha hızlı 1866 MHz belleğe sahip. Yeni Intel HD Graphics 515, yüzde 25’e kadar daha hızlı grafik performansı sunuyor ve daha hızlı PCIe tabanlı flash depolama sayesinde, uygulamaları başlatmaktan dosya açmaya kadar tüm günlük işler daha hızlı hale geliyor. Ayrıca 10 saate kadar kablosuz internette gezinme imkanı sunuyor.

Bir önceki modelden grafik performansı açısından yüzde 25 daha başarılı olduğu belirtilen yeni MacBook’un 1,1 GHz çift çekirdekli Intel Core m3 işlemciye sahip modeli 5.199 TL’den, 1.2 GHz çift çekirdekli Intel Core m5 işlemcili modeli ise 6.299 TL’den bugün itibarıyla satışa sunulmuş durumda.Yeni MacBook’ları bugünden itibaren buraya tıklayarak satın alabilirsiniz.