Skip to main content

Apple’ın yeni iPhone ekranlarının kavisli olacağı ve farklı derecelerdeki dokunuşuları algılayabileceği söyleniyor.

Apple’ın kavisli cam ekran ve geliştirilmiş sensörlere sahip iPhone geliştirdiği söyleniyor. Kullanılacak sensörlerin farklı derecelerdeki basıncı algılayabildiği konuşulan yeni özelikler arasında. Buna göre; sensörler ağır ve hafif dokunuşları algılayabilecek şekilde tasarlandığı tahmin ediliyor.

Mashable’da yer alan habere göre; 4,7 inç ve 5,5 inçlik ekranlarıyla iki iPhone modeli üzerinde çalışılıyor. Bloomberg’in belirttiğine göre; iki modelin de camdan yapılmış olup; aşağıya doğru eğimli olduğu söyleniyor. Bu ekran büyüklüklerinin ise 5,7 inçlik Samsung Galaxy Note 3’e rakip olabileceği konuşuluyor.

Yeni telefonların önümüzdeki yıl üçüncü çeyrek döneminde piyasaya sunulması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın basınca duyarlı teknolojiyi de test ettiği tahmin ediliyor. Bu teknolojinin ise bir sonraki nesil iPhone modeline yetişmesi beklenmiyor.

Kavisli cam kullanımı ise büyük teknoloji şirketleri arasında akıllı telefon trendi haline gelmiş durumda. Samsung, 5,7 inçlik kavisli ekrana sahip Galaxy Round telefonunu sunarken; LG ise G Flex telefonunu tanıtmıştı.

Apple ise teknoloji dünyasında yer alan bu söylentileri henüz doğrulamış değil.