Skip to main content

Apple, 10.2 inç Retina ekranın yanı sıra Apple Pencil desteği, hızlı A10 Fusion çip ve tüm gün süren pil ömrü gibi özelliklere sahip yedinci nesil iPad’i duyurdu.

Apple bugün, yeni yedinci nesil iPad’i duyurdu.10.2 inç Retina ekranlı iPad, yaklaşık 3,5 milyon pikseli ve geniş görüntüleme açısı sayesinde, gelişmiş kamera ve sensörlerden yararlanarak etkileyici artırılmış gerçeklik (AR) deneyimleri yaşatıyor. Güçlü A10 Fusion çip ve multitasking özellikleri ile birlikte gelen yeni yedinci nesil iPad, en çok satan Windows PC’ye göre iki kata kadar daha hızlı performans sunuyor. Yaklaşık 450 gram ağırlığındaki yeni iPad, tüm Apple ürünlerinde kullanılan alüminyumla aynı sağlamlığa, dayanıklılığa ve göz alıcı dış yüzeye sahip yüzde 100 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilen bir kasayla birlikte ilk kez geliyor.

iPadOS ile bambaşka bir iPad deneyimi

iPadOS, daha güçlü bir iPad’in deneyimi için tasarlanan güçlü yeni işlevleri ve kullanımı kolay özellikleri beraberinde getiriyor. Yeniden tasarlanan Ana Ekran, her sayfada daha fazla uygulama gösteriyor. Ayrıca haber başlıkları, hava durumu ve takvim etkinlikleri gibi bilgileri tek bakışta görmek için araç takımlarına hızlı erişim sağlayan Bugün Görünümü de eklenebiliyor. Hem Split View’da yapılan güncellemeler sayesinde aynı uygulamada birden çok dosya ve belgeyle çalışmak hem de Slide Over’ı kullanarak farklı uygulamalar arasında geçiş yapmak şimdi daha kolay. Apple Pencil, iPad deneyimine daha fazla entegre oluyor. Kullanıcılar artık Apple Pencil’ı ekranın alt köşesinden kaydırarak web sayfalarını veya belgeleri bütünüyle işaretleyebiliyor ve gönderebiliyorlar. Yeni bir tasarıma sahip araç paleti ise kullanışlı araçlara, renklere ve şekillere daha kolay erişim imkanı veriyor.

Artık harici USB sürücüleri ve dosya sunucularına yönelik destek sayesinde iPadOS’teki Dosyalar uygulamasında belgeleri daha da güçlü bir şekilde yönetebilmek mümkün. Safari, kullanıcıların her zaman iPad’e göre en iyi şekilde optimize edilmiş web sitesine ulaşmaları için masaüstü sınıfı bir gezinme deneyimi yaşatıyor. Ayrıca, Squarespace ve Google Docs gibi popüler web uygulamalarını da destekliyor. Yeni iPad bugünden itibaren 329 ABD Doları’ndan başlayan fiyatlarla sipariş edilebilecek ve 30 Eylül Pazartesi günü mağazalarda yerini alacak.