Skip to main content

Apple Music 1’in yanı sıra, Apple Music Hits ve Apple Music Country olmak üzere iki yeni radyo istasyonu dünyanın en iyi müzik sunucuları ve sanatçılarından özel ve orijinal programlar sunuyor.

Apple, Apple Music’te 165 ülkedeki müzik hayranları için canlı yayın yapan iki yeni küresel radyoyu duyurdu. Amiral gemisi küresel radyo istasyonu Beats 1 bugünden itibaren Apple Music 1 olarak adlandırılacak ve iki yeni radyo istasyonu yayına başlayacak: Apple Music Hits, 80’ler, 90’lar ve 2000’lerden şarkılar çalacak, Apple Music Country ise country türünde müzik yayını yapacak.

Beats 1, Apple Music 1 olarak yeniden adlandırıldı

Los Angeles, New York, Nashville ve Londra’daki son teknoloji stüdyoları ile Apple Music 1; pop kültür sohbetleri ve sanatçı liderliğindeki programların merkezi ve dünyanın dört bir yanından sanatçıların yeni müziklerini sunmaları, yeni gelişmeler hakkında haber vermeleri ve doğrudan hayranlarıyla konuşmaları için dünya çapında bir varış noktası. Apple Music 1, mihenk taşı niteliğindeki sunucular Zane Lowe, Ebro Darden, Brooke Reese, Dotty, Hanuman Welch, Matt Wilkinson, Nadeska, Rebecca Judd ve Travis Mills öncülüğünde yayın yapıyor ve Action Bronson, Billie Eilish, Elton John, Joe Kay, Lil Wayne, Frank Ocean, Vince Staples ve The Weeknd gibi müziğin en büyük isimleri tarafından sunulan programların yanı sıra Aitch, Kerwin Frost, HAIM, Lady Gaga, Nile Rodgers, Travis Scott, Young M.A gibi birçok sanatçıdan yeni programlar içeriyor.

Apple Music Hits yayınlarına yakından bakın

Apple Music Hits radyosunun kataloğu hayranların 80’ler, 90’lar ve 2000’lerden bildiği ve sevdiği en büyük şarkılardan oluşuyor. Önemli sanatçı ve sunuculardan iddialı yeni programlar içeren istasyon, dinleyicileri dünyanın en popüler şarkılarının arkasında yatan hikayelerle buluşturuyor.

Apple Music Hits’te günlük yayın sunucuları Jayde Donovan, Estelle, Lowkey, Jenn Marino, Sabi, Nicole Sky and Natalie Sky, George Stroumboulopoulos (“House of Strombo”), Jad Abumrad ve Ari Melber’in özel programları başı çekecek. Hayranlar ayrıca Backstreet Boys, Ciara, Mark Hoppus, Huey Lewis, Alanis Morissette, Snoop Dogg, Meghan Trainor ve Shania Twain gibi sanatçıların yeni özel programlarını da dinleyebilecekler.

Apple Music Country, country müziğe yön veren isimlerle buluşturuyor

Country müzik gelişip dünya çapında yayılırken Apple Music Country, çeşitliliği giderek artan bu müzik türünün her damarına yer veren kalıcı bir adres olmayı hedefliyor. İstasyon, günümüzün en iyi müziklerinden bir karışım sunarken aynı zamanda hayranlarını yarının yıldızlarıyla tanıştırıyor ve geçmişte country müziğe yön veren sanatçılar ve şarkılar konusunda hafızaları tazeliyor.

Apple Music Country’nin yetenek kadrosu günlük canlı program sunucuları Kelleigh Bannen, Ty Bentli, Bree, Alecia Davis, Ward Guenther, Nada ve Tiera ve haftalık programlarıyla Ashley Eicher ve Kelly McCartney gibi dünyanın en heyecan verici seslerine geniş bir çeşitlilikle yer veriyor. Hayranlar ayrıca Jimmie Allen, Kelsea Ballerini, Dierks Bentley, BRELAND, Luke Bryan, Luke Combs, Morgan Evans, Florida Georgia Line, Pat Green, Willie Jones, Chrissy Metz, Midland, Rissi Palmer, The Shires, Carrie Underwood ve Morgan Wallen gibi sanatçıların yeni ve özel programlarının yanı sıra Dave Cobb, Jesse Frasure ve Luke Laird gibi efsanevi müzik yapımcısı ve söz yazarlarının ve gazeteci Hunter Kelly gibi isimlerin özel programlarını da dinleyebilecekler.