Skip to main content

Apple, uzun süredir beklenen yeni kulak üstü kulaklığı AirPods Max’i duyurdu. İşte kulaklığın öne çıkan özellikleri ve Türkiye fiyatı…

Apple, AirPods ailesinin yeni modeli olan AirPods Max modelini tanıttı. Uzay grisi, gümüş rengi, gök mavisi, yeşil ve pembe olmak üzere beş renk seçeneğiyle gelen AirPods Max, bugünden itibaren sipariş edilebiliyor. AirPods Max’in 15 Aralık Salı gününden itibarıyla satışa sunulacağını belirtelim.

AirPods ve AirPods Pro modellerinden farklı olarak kulak üstü bir tasarıma sahip olan AirPods Max, kafa bandını kaplayan nefes alma özelliğine sahip örgü başlığıyla dikkat çekiyor.

Sağ ve sol kulaklıklar, kulaklık basıncını dengeleyip dağıtan ve kulaklığın kullanıcının başının benzersiz konturlarına uyması için bağımsız şekilde dönmesini sağlayan bir mekanizmayla kafa bandına bağlanıyor. Her bir kulaklıkta etkili ses yalıtımı sağlamak üzere akustik olarak geliştirilmiş hafızalı köpük kullanılıyor. Apple Watch’tan ilham alan Digital Crown, hassas ses düzeyi denetiminin yanı sıra ses çalma veya duraklatma, sonraki parçaya geçme, telefon aramalarını cevaplama veya sonlandırma ve Siri’yi etkinleştirme olanağı sunuyor.

134 gramlık bir ağırlığa sahip olan AirPods Max, Aktif Gürültü Engelleme veya Şeffaf Mod açıkken tek şarjla 20 saate kadar dinleme süresi sunuyor. Apple’ın paylaştığı bilgilere göre 5 dakikalık şarjla 1,5 saate kadar dinleme süresi de sunan AirPods Max, ülkemizde 5 bin 699 TL fiyat etiketine sahip.

Diğer özellikler:

Otomatik geçiş, kullanıcıların sesi iPhone, iPad ve Mac arasında sorunsuz şekilde aktarmasını sağlıyor. Kullanıcı Mac’te müzik dinlerken iPhone’da gelen bir aramayı yanıtladığında, AirPods Max otomatik olarak iPhone’a geçiş yapıyor.

Ses Paylaşımı; iPhone, iPad, iPod touch veya Apple TV 4K’de iki AirPods çifti arasında ses akışının kolayca paylaşılmasına olanak veriyor. Bunun için AirPods Max’i aygıtın yanına getirip tek dokunuşla bağlamanız yeterli.

Siri özellikleri arasında müzik çalma, telefon araması yapma, ses düzeyini denetleme, yol tarifi alma ve diğer işlemler bulunuyor. Siri ayrıca, Siri ile Mesajları Seslendir özelliğiyle gelen mesajları size okuyabiliyor.