Skip to main content

Beklentileri karşılayan bir dönemi geride bırakan Apple, 4. çeyrekte 64 milyar dolar gelir elde etti.

Apple, 4. çeyrek mali rakamlarını açıkladı. Geçtiğimiz Eylül ayında yeni iPhone modellerini tanıtan Apple, son çeyrekte 64 milyar dolar gelir elde etti. 64 milyar dolarlık gelirin Apple’ın bugüne kadar 4. çeyrekte elde ettiği en büyük gelir olduğunu belirtelim.

Apple, 2019 yılının 4. çeyreğinde iPhone satışlarından 33,36 milyar dolar gelir elde etti. Şirket geçtiğimiz yıl iPhone satışlarından 36,76 milyar dolar gelir elde etmişti. Şirket, Mac satışlarından 6,99 milyar dolar, iPad satışlarından 4,65 milyar dolar ve giyilebilir cihaz ve aksesuar satışlarından ise 6,52 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu.

4. çeyrekte Apple’ın servislerinden elde ettiği gelirin 12,5 milyar dolar seviyelerine çıktığını görüyoruz. Apple’ın servis gelirleri elde ettiği abonelerle doğru orantılı bir şekilde artıyor. Geçtiğimiz yıl 330 milyon ücretli aboneye sahip olan Apple, 2019 yılında ise 450 milyon ücretli aboneye ulaştı.

Apple CEO’su Tim Cook, şirketin bugüne kadarki en yüksek 4. çeyrek gelirini elde ettiklerini paylaşarak, bu başarının servisler, giyilebilir cihazlar ve iPad satışlarındaki artış ile sağlandığının altını çizdi.