Skip to main content

SOPA ve PIPA yasa tasarılarının ertelenmesinin internet özgürlüğünü garantilemediğini bildiren bir Anonymous üyesi, Amerikan devletine mesaj iletmek amacıyla Facebook sitesini çökertmek gerektiğini duyurdu. Bir YouTube vidyosu aracılığıyla mesajını ileten Anonymous…

SOPA ve PIPA yasa tasarılarının ertelenmesinin internet özgürlüğünü garantilemediğini bildiren bir Anonymous üyesi, Amerikan devletine mesaj iletmek amacıyla Facebook sitesini çökertmek gerektiğini duyurdu.

Bir YouTube vidyosu aracılığıyla mesajını ileten Anonymous üyesi, Facebook sitesinin çökertilmesi zor olsa dahi bunun imkansız olmadığını söylüyor. Bunun için ise, internet özgürlüğünü destekleyen tüm kişilerden yardım talebinde bulunuyor.

Anonymous kendi resmi sosyal medya hesaplarında böyle bir saldırıya niyeti olduğunu belirtmese bile, bahsi geçen Facebook saldırısının 28 Ocak’ta gerçekleşmesi bekleniyor.

Saldırıya destek olmak isteyen kişilerin LOIC adlı bir program kullanmaları isteniyor. Bu araç, internet sitelerinin sunucularına binlerce kere bilgi yollayarak sitenin çökmesine yol açıyor.

2011’de Anonymous üyeleri olduğunu iddia eden kişiler Facebook’a saldırı düzenleneceğine dair söylentiler çıktığı halde, grubun diğer üyeleri  bu saldırının resmi olmadığını ve desteklenmeyeceğini bildirmişti.

Sizce Anonymous Facebook’u çökertebilecek desteği bulabilecek mi?