Skip to main content

Yellow Pages, bu yıl 8 Mayıs’ta kutlanacak olan Anneler Günü öncesinde en çok aranan kategorileri sıraladı

Anneler Günü’ne sayılı günler kaldı. Dijital platformlarda vatandaşların adresini aradıkları yerler ise hediye tercihlerine göre değişiklik gösteriyor. Bu yıl 8 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü öncesinde en çok aranan kategorileri sıralayan Türkiye’nin online firma arama rehberi Yellow Pages’ın verileri oldukça dikkat çekici.

Kozmetik sektörü revaçta
Kişisel bakımına önem veren anneler için alınabilecek en özel hediyelerin başında gelen kozmetik ürünleri, dijital platformda en çok aranan kategoriler arasında yerini aldı. Anneler Günü yaklaşırken kozmetik sektöründeki arama oranı bir önceki aya göre 2,5 kat artış gösterdi.

Erkeklerin hediye tercihi beyaz eşya
En çok artış yaşanan ikinci kategori ise beyaz eşya oldu. Beyaz eşya aramalarında geçtiğimiz aya göre %34 artış yaşandı. En ilgi çekici veri ise erkeklerin beyaz eşya arama oranının kadınlara göre daha fazla olması.

Cep telefonu ve aksesuar için en çok arama Samsun’dan
Teknolojinin gelişmesiyle birlikte cep telefonları, cep telefonu hatları ve aksesuarları gibi seçenekler de tüketicilerin hediye tercihleri arasında yerini alıyor. Yellow Pages verilerine göre; cep telefonları, cep telefonu hattı ve aksesuarları aramalarında bir ay öncesine kıyasla %5 artış var. Aramalarda, kadın ve erkek arama oranları eşitken bu sektörde en çok arama artışı bir önceki aya göre 6,6 kat yükselen Samsun’da gerçekleşti.

Otobüs firmaları ve hava yolları aramalarında artış var
Yellow Pages verilerine göre otobüs firmalarındaki arama oranlarında da bir ay öncesine göre %10’luk bir artış var. Otobüs firmalarını %8’lik artışla hava yolları takip ediyor. Annesini bu özel günde farklı bir şehre götürmek ya da annesine ziyarete gitmek isteyenlerin tercihi bu yönde olmuş gibi görünüyor.